کد خبر: 18617 A

استاندار زنجان:

استاندار زنجان با اشاره به تخصیص 14 میلیارد تسهیلات طرح توسعه کشاورزی به شهرستان طارم گفت: طرح توسعه کشاورزی فرصت طلایی برای توسعه شهرستان طارم است.

زنجان ـ‌ ایلنا: استاندار زنجان گفت:‌ با ارائه تسهیلات طرح توسعه کشاورزی می توان شاهد رشد شهرستان طارم بود.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان در مراسم تحویل تراکتور و ادوات کشاورزی از محل توسعه بخش کشاورزی شهرستان طارم بهره گیری از طرح توسعه کشاورزی برای استفاده از ظرفیت های موجود در این بخش را لازم و ضروری خواند و گفت: اگر کشاورزان این شهرستان بتوانند از تسهیلات در نظر گرفته شده توسط دولت در این بخش بهره بگیرند شاهد توسعه این شهرستان در بخش کشاورزی خواهیم بود.

مقام عالی استان به فراهم بودن زیرساخت های لازم برای توسعه شهرستان طارم در بخش کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: حل مقوله های گاز، راه تهم به چورزق و برق 62 کیلوولت این بستر را در شهرستان طارم ایجاد کرده است.

وی خواستار همکاری مردم و مسئولان در بهره گیری از این ظرفیت ها شد و اظهار داشت: شهرستان طارم از اقلیم و خاک مناسبی برای فعالیت های کشاورزی برخوردار است و با ارائه تسهیلات طرح توسعه کشاورزی می توان شاهد به ثمر رسیدن این طرح ها در شهرستان طارم بود.

در ادامه معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز تعداد تراکتورهای تحویل شده به متقاضیان در این شهرستان را 74 دستگاه عنوان کرد و گفت: این طرح موجب اشتغالزایی 74 نفر شده است.

تاراسی از ثبت نام سه هزار متقاضی در سامانه طرح توسعه کشاورزی در شهرستان طارم خبر داد گفت: سهم این شهرستان در این طرح 42 میلیارد تومان می باشد.

به گفته وی 147 میلیارد ریال طرح به ستاد معرفی و 52 میلیارد ریال مصوب بانک می باشد و از این مبلغ 40 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

این مقام مسئول به ضریب مکانیزاسیون در مناطق مختلف کشاورزی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر این ضریب به 2.3 درصد رسیده است.

در ادامه استاندار زنجان ساختمان مدیریت بحران شهرستان طارم را نیز به بهره برداری رساند.

این ساختمان با اعتبار 750 میلیون تومان در زمینی به مساحت 1340 مترمربع احداث شده است.

به گفته معاون عمرانی استانداری زنجان در استان زنجان 3 سالن مدیریت بحران تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و 9 سالن دیگر نیز در دست اجراست.

کریمی کارکرد سالن های مدیریت بحران در مواقع طبیعی را سالن های ورزشی و در مواقع بحرانی محلی برای استقرار مردم عنوان کرد.

در ادامه استاندار زنجان به همراه جمعی از مسئولان در مزار شهدای گمنام شهرستان طارم حاضر و برای شادی ارواح این بزرگواران فاتحه ای قرائت کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر