کد خبر: 16683 A

استاندار زنجان:

استاندار زنجان با اشاره به وسعت و اهمیت توجه به مسائل مربوط به جوانان گفت: از 220 هزار شهدای 8 سال دفاع مقدس، 160 هزار شهید از قشر جوان بود.

زنجان ـ ایلنا: استاندار زنجان گفت: اولین دغدغه دستگاه های اجرایی ساماندهی مسائل ومشکلات جوانان است.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان امروز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان به اهمیت و وسعت کارهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: اولین دغدغه دستگاه های اجرایی مقوله جوانان است و 15 دستگاه به صورت مستقیم مباحث و مسائل مربوط به جوانان را رصد و مورد بررسی قرار می دهند.

مقام عالی استان به مسائل مربوط به حوزه جوانان اشاره کرد و با بیان اینکه در دولت نهم و دهم توجه به جوانان شتاب بیشتری به خود گرفت، افزود: مباحث مربوط به ازدواج، مسکن و اشتغال مقوله های بسیاری مهمی است که در این دولت راهکارهای قابل توجهی برای حل آن لحاظ شده است.

استاندار زنجان به تنوع اقدامات انجام گرفته برای جوانان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: اقدامات انجام شده برای جوانان در اقصی نقاط کشور متفاوت است و مسئولان باید به این مقوله بیش از پیش توجه کنند.

رئوفی نژاد توجه به ذوق و سلیقه جوانان و غنای فکری، فرهنگی و بنیان های دینی را ازعوامل تاثیرگذار بر برنامه های طراحی شده برای جوانان اعلام کرد و ادامه داد: کار برای جوانان باید از زوایای مختلف و با توجه به موقعیت های جغرافیایی متفاوت انجام شود.

استاندار زنجان به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: در دولت نهم و دهم شاهد اقدامات ماندگاری در بحث مسکن جوانان بودیم که به نگاه های انحرافی نسبت به جوانان خاتمه داد.

وی در پایان با اشاره به اینکه از 220 هزار شهید 8 سال دفاع مقدس، 160 هزار شهید جوان بودند، اظهار داشت: باید به مقوله جوانان توجه ویژه ای کرد.

در ادامه این جلسه اکبری معاون ساماندهی امور جوانان کشور نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در این دولت گفت: بیش از 55 درصد از متقاضیان مسکن مهر را جوانان تشکیل داده اند.

اکبری به کسب رتبه های برتر جهانی توسط جوانان ایرانی اشاره کرد و افزود: در مقوله اشتغال و ازدواج نیز برنامه های قابل توجهی در کشور اجرا شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر