کد خبر: 9238 A

شهردار آبادان:

عملیات نصب کابل ها نیز به زودی و با ورود گروه چینی به آبادان آغاز می شود.

 ایلنا - آبادان: شهردار آبادان از ورود کابلهای پل روگذر امام رضا(ع) به درون کارگاه پل خبر داد.

به گزارش ایلنا از آبادان، محمود رضا شیرازی در گفت و گو اختصاصی با ایلنا ضمن بیان این خبر گفت: به رغم وجود تمامی تحریم ها به لطف خداوند شامگاه گذشته این کابلها پس از ترخیص از گمرک خرمشهر وارد کارگاه پل شد.

شیرازی با قدردانی از تمامی کسانی که در این مسیر شهرداری آبادان را همراهی و کمک کردند افزود: از چینی ها نیز که به رغم وجود تمام مسایل و تحریمها به تعهدات خود عمل کردند و ضمن رعایت اخلاق کابلها را در زمان مقرر تهیه و در اختیار ما قرار دادند نیز قدردانی می کنیم.

وی با اشاره به مواجه با مشکل گرانی آهن آلات و میلگرد اظهار داشت: هرچند که پیمانکار این پروژه نیز متحمل پرداخت هزینه های متغیر خرید آهن آلات شد اما بر اساس قولی که مردم آبادان داده ایم اواخر آبان ماه و یا با اندک زمانی بیشتر پل را به بهره برداری می رسانیم.

او تصریح کرد: مردم آبادان نگران این مساله نباشند چرا که به حول و قوه الهی به زودی همگی از مزایای ساخت این پل بهره مند می شویم.

عالی ترین شهردار آبادان یادآور شد: عملیات نصب کابل ها نیز به زودی و با ورود گروه چینی به آبادان آغاز می شود.

شیرازی بار دیگر از مردم آبادان برای تحمل و همراهی شان با نیروهای شهرداری در ساخت این پل قدردانی کرد.

قابل ذکر است:پل کابلی روگذر امام رضا (ع) در سازه ای از نوع تیر ورق– بتونی با 225 متر طول، 26 متر ارتفاع و 17 متر پهنا ساخته خواهد شد.

این پل نخستین پل روگذر آبادان است که خیابان های طیب و بهمن را به هم وصل می کند و از بار ترافیکی میدان ابوالحسن می کاهد.

برای ساخت این پل در مدت زمان پیش بینی شده 15 ماهه مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

روزانه بیش از180 هزار و 960 خودروی سبک و سنگین از محور میدان ابوالحسن عبور می کنند که با راه اندازی این پل از ترافیک این محدوده کاسته خواهد شد.

شهرستان آبادان با بیش از 283 هزار نفر جمعیت و 2 هزار و 63 هکتار مساحت در جنوب استان خوزستان قرار دارد که به سبب وجود پالایشگاه نفت، پتروشیمی و دسترسی به آب‌های آزاد و غیره نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر