کد خبر: 9158 A

در منطقه آزاد اروند؛

دومین نشست کارگروه مدیران گمرکات و ترانزیت مناطق آزاد کشور با هدف یکسان‌سازی تعریف و رویه‌های گمرکی در مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

ایلنا - آبادان: دومین نشست کارگروه مدیران گمرکات و ترانزیت مناطق آزاد کشور با هدف یکسان‌سازی تعریف و رویه‌های گمرکی در مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از منطقه آزاد اروند، منوچهر سید جلالی اظهار داشت: این کارگروه به منظور بحث و تبادل نظر در زمینه مشکلات موجود در گمرکات مناطق آزاد کشور و ایجاد وحدت رویه در تعاریف گمرکی مناطق آزاد تشکیل شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند افزود: در این کارگروه که با حضور مدیران 7 گانه گمرک مناطق آزاد، مشاوران امورگمرکی و دبیر کمیسیون ارزش افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برگزار شد مشکلات و رویه های مختلف مورد بررسی و اقدامات اساسی در خصوص تنوع و پراکندگی سرفصل های مربوط به ورود، خروج و نقل و انتقال کالا در سطح مناطق و نیز دستیابی به یک رویه ی واحد و یکسان سازی از عناوین، تعاریف و روش های گمرکی در مناطق آزاد صورت می پذیرد.

سید جلالی ضمن اشاره به تاثیرات مثبت این کارگروه افزود: می خواهیم با تبادل نظرو اتخاذ تصمیمات مؤثر بتوانیم در راستای افزایش صادرات و واردات کالا از طریق مناطق آزاد و جذب سرمایه‌گذار سهم قابل ملاحظه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: در همین راستا جلسات جداگانه ای نیز با حضور مدیر کل گمرک خرمشهر، مدیر کل بنادر و دریانوردی آبادان و همچنین معاونین منطقه آزاد اروند برگزار شد.

همچنین اعضای کارگروه در حاشیه برگزاری جلسات از بخش های مختلف منطقه آزاد اروند شامل منطقه تجاری شلمچه، بندر کانتینری خرمشهر، بندر دریانوردی آبادان، سایت صنعتی منطقه آزاد اروند و جزیره مینو بازدید کردند.

این جلسه با حضور مدیران گمرگ مناطق آزاد اروند، کیش، ارس، انزلی، قشم، چابهار و ماکو برگزار شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر