کد خبر: 84384 A

با هدف تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی در ماهشهر:

پس از انعقاد قرار داد ساخت ان جی ال ٣٢٠٠ میان پتروشیمی بندر امام و شرکت نفت و گاز اروندان، شش واحد ان جی ال دیگر نیز در مناطق نفت‌خیز جنوب با مشارکت شرکت های پتروشیمی ساخته خواهد شد.

ایلنا: مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: قرارداد ساخت ٦ واحد ان جی ال با هدف تامین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر به زودی نهایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی«ره» علی محمد بساق زاده اظهار کرد: پس از انعقاد قرار داد ساخت ان جی ال ٣٢٠٠ میان پتروشیمی بندر امام و شرکت نفت و گاز اروندان، شش واحد ان جی ال دیگر نیز در مناطق نفت‌خیز جنوب با مشارکت شرکت های پتروشیمی ساخته خواهد شد.

وی افزود: شش پروژه ان جی ال در مناطق نفتخیز تعریف شده‌اند که با مشارکت پتروشیمی‌های امیر کبیر، مارون و بندر امام ساخته خواهند شد و مذاکره برای نهایی شدن ساخت این شش واحد ان جی ال ادامه دارد.

وی ادامه داد: یک واحد از این ان جی ال ها نیز با هدف تامین خوراک پتروشیمی اروند ساخته خواهد شد و این شرکت از خوراک دریافتی از خط لوله اتیلن غرب که از پتروشیمی کاویان ارسال می شود بی نیاز می‌شود.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مذاکره های بسیار خوبی با مدیریت وزارت نفت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برای ساخت این واحدها در حال انجام است که امیدواریم تا پایان تابستان به جمع بندی نهایی رسیده و قراردادهای لازم منعقد شود.

وی اظهار کرد: تامین سوخت مجتمع های پتروشیمی در ماهشهر با توجه به ذخایر گسترده گازی در استان خوزستان افزایش خواهد یافت که تاثیر فراوانی بر میزان تولید مجتمع های پتروشیمی در منطقه ماهشهر دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده امسال تحویل خوراک به مجتمع های پتروشیمی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی، میزان تحویل خوراک مورد نیاز پتروشیمی‌ها افزایش می‌یابد.

 

قرارداد ساخت ٦ کارخانه ان جی ال به زودی امضا می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر