کد خبر: 82937 A

رئیس اداره كتابخانه‌های عمومی اندیمشك از افتتاح اولین كتابخانه عمومی در شهر حسینیه از توابع شهرستان اندیمشك خبر داد.

ایلنا: رئیس اداره كتابخانه‌های عمومی اندیمشك از افتتاح اولین كتابخانه عمومی در شهر حسینیه از توابع شهرستان اندیمشك خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، فریبا لطفی بانده گفت: كتابخانه عمومی شهدای حسینیه در شهر حسینیه از توابع شهرستان اندیمشك قرار دارد كه ساختمان این كتابخانه توسط بخشداری الوار گرمسیری جهت بهره‌برداری كتابخانه عمومی تحویل نهاد كتابخانه‌ها شد.

وی افزود: مساحت این كتابخانه 235 مترمربع و زیربنای آن 125 متر مربع است كه دارای بخش‌های مخزن، سالن‌های مطالعه خواهران و برادران، مرجع، امانت و نمایه نشریات است. پس از تحویل ساختمان توسط بخشداری الوار گرمسیری اداره كل كتابخانه‌های عمومی نسبت به تجهیز و بهسازی مكان اقدام نمود و با صرف اعتباری بالغ بر 350 میلیون ریال ساختمان مورد نظر بهسازی و تجهیز و برای افتتاح آماده شد.

لطفی گفت: مراسم افتتاح با حضور عالی محمدی بخشدار الوار گرمسیری، شهردار، اعضای شورای شهر، دیگر مسئولین محلی و عموم مردم علی الخصوص جوانان شهر حسینیه برگزار شد.

عالی محمدی بخشدار حسینیه در این مراسم گفت: وظیفه همه مسئولین شهر است كه در اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه در شهر حسینیه همكاری كنند. ما می‌توانیم در خصوص تجهیز كتب مورد نیاز كتابخانه و پر كردن قفسه‌های خالی كتابخانه و تعمیر و تجهیز آن از نظر مالی و در نهایت ارتقاء فرهنگ مطالعه و كتابخوانی در شهر مشاركت و همیاری داشته باشیم.

رئیس اداره كتابخانه‌های عمومی اندیمشك در پایان گفت: در این مراسم رئیس اداره آموزش و پرورش قول مساعد در خصوص جذب عضو برای كتابخانه، مشاركت در برگزاری مسابقات و برنامه‌های فرهنگی كتابخانه را دادند. ما منتظر كمك‌های خیرین و دستگاه‌های اجرایی چه از نظر ساختمان و زمین و مساعدت مالی برای ارتقاء كمی و كیفی كتابخانه‌های عمومی و در نهایت فرهنگ مطالعه مفید كه مد نظر و دغدغه مقام معظم رهبری، هستیم. هر كتابخانه به عنوان یك پایگاه فرهنگی فعال در استان و علی الخصوص در شهرهای كوچك است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اندیمشک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر