کد خبر: 53201 A

توسط آموزش و پرورش شهرستان هندیجان/

رییس آموزش و پرورش هندیجان هدف از برگزاری این مراسم را تقدیر از عزیزانی دانست که در کنکور 1391 برای شهرستان افتخار آفریدند.

ایلنا - هندیجان:رئیس آموزش و پرورش شهرستان هندیجان در همایش تجلیل از نخبگان گفت:این مراسم را بر حسب وظیفه و برای تقدیر از عزیزانی که در کنکور 1391 برای ما و شهرستان افتخار آفریدند  تدارک دیدیم،چرا که نخبگان امروز شهرستان ما، آینده سازان کشور هستند.

به گزارش ایلنا از هندیجان، حیاتی گفت:درصد قبولی در کنکور 91،رتبه شهرستان را در استان از رتبه ی 13 به رتبه 3 ارتقاء و پس از 17 سال سه نفر قبولی در رشته پزشکی داشته است،همچنین در رشته های حقوق، مهندسی،دبیری، معارف...درصد قابل توجهی قبولی داشته ایم.
خسرو حیاتی افزود:تنها خواسته ما از این دانشجویان نخبه این است که همواره مظلومین و محرومین را در نظر داشته باشند و به یاری آنان بروند.

وی بیان داشت:ما به این شهر  مدیونیم،ما به تمام مسئولین،دبیران،مدیران مدیونیم،و از تمام دانش آموزان قبول شده در کنکور می خواهیم  که پس از پایان تحصیلات به فعالیت در شهر خود بپردازند و دین خود را به این شهر و تمامی مردمش ادا کنند.

فرماندار شهرستان هندیجان نیز در این همایش گفت:باید تمام تلاش خود را بکنیم که انگیزه های مادی جایگزین انگیزه های معنوی نشود.
بهروز فرج اللهی افزود:قبل از هر چیزی خانواده ها عامل مهم موفقیت نخبگان هستند، چرا که اگر در خانواده ای  امنیت و بهداشت روانی وجود نداشته باشد هیچ چیز نمی تواند موجب موفقیت فرزندان شود و در چنین شرایطی استعداد ها هیچگاه شکوفا نمی شوند.
وی در ادامه تاکیدکرد:نگذارید انگیزه های مادی جایگزین انگیزه های معنوی شوند و دین،ایمان،معنویت و حس انسان دوستی در شما از بین برود.
فرماندار هندیجان اظهار داشت:اگر ما به فکر شهر خود نباشیم، هیچ کس به فکر آن نخواهد بود.این شهرستان در مقایسه با دیگر شهرستانهای استان محرومتر است و این موضوع  از  همین جا قابل مشاهده می باشد،که شهرستان هندیجان پس از 17 سال در رشته پزشکی قبولی داشته است اما هیچ یک از مسئولین اداره آموزش و پرورش استان در این مراسم شرکت ندارند.
وی در پایان سخنان خود گفت: هر چه در راه آموزش و پرورش خرج کنیم،سرمایه گذاری کرده ایم.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر