کد خبر: 41750 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان خبر داد:

یکی از علل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و خلاف، فقدان مهارت و بیکاری است.

ایلنا - بندر امام خمینی(ره): مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: آموزش در زندان نوعی آموزش مهارتی است که برای زندانیان به عنوان بخشی از برنامه های باز توانی، مهیا نمودن آنان برای زندگی بیرون از زندان در نظر گرفته می شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، رحمن قلاوند افزود: در ایران نیز از ابتدای تشکیل سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 1359 یکی از دغدغه های مسئولان این امر بازتوانی زندانیان با آموزشهای مبتنی بر مهارت بوده است.

قلاوند ادامه داد: به همین دلیل ارائه آموزشهای مهارتی در خوزستان به این قشر آسیب دیده از جامعه جزء سرفصل های آموزشی اداره کل قرار دارد وی اظهار داشت: در 9 ماهه اول سالجاری 197 هزار و 506 نفرساعت آموزش فنی و حرفه ای در زندان های استان خوزستان اجرا می شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان تصریح کرد: یکی از علل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و خلاف، فقدان مهارت و بیکاری است. لذا داشتن مهارت در فرد ضمن ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، به تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی او کمک می کند. از این رو آموزش های مهارت محور در زندانهای خوزستان در 3 حوزه خدمات، کشاورزی و صنعت براساس استاندارد شغل و آموزش توسط مربیان کارآموز این اداره کل ارائه می شود.

قلاوند گفت: این افراد در پایان دوره آموزشی پس از قبولی در آزمون ارزشیابی موفق به اخذ گواهینامه مهارتی می شوند که علاوه بر اخذ گواهینامه می توان از مهارت برای راه اندازی کسب و کار خود اشتغالی، و اشتغال در جامعه و یا اشتغال در کارگاههای موجود در زندان برای افراد طویل الحبس بهره مند گردید.

وی تصریح کرد: دسترسی افراد بزهکار در زندانها به آموزشهای مهارتی فرصت مغتنمی است در ترمیم کاستی های تربیتی وافزایش آگاهی های زندانیان که استفاده از این ظرفیت شاخص و مهم در بازگشت سعادتمند زندانیان به آغوش جامعه بسیار حایز اهمیت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: این اداره کل در راستای نهادینه سازی این امر مبادرت به توسعه و تجهیز تعداد  8  مرکز آموزشی در شهرستانهای استان نموده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر