کد خبر: 41094 A

مدیر کل فنی و حرفه‌ای خوزستان:

برای دستیابی به مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از طریق تفاهمنامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی می‌شود.

بندر امام خمینی (ره): مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: اجرای آموزش و تعیین صلاحیت فنی متقاضیان ثبت نام نموده در طرح کارگروه توسعه بخش کشاورزی و ستادهای کشاورزی مهر با رعایت استاندارد‌ها و آئین نامه‌های آموزشی جاری، برای دستیابی به مهارتهای مورد نیاز بازار کار از طریق تفاهمنامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا از خوزستان، رحمان قلاوند اظهار داشت: کمک به توسعه علمی و مهارتی شاغلان بخش کشاورزی در استان، افزایش بهره وری و رقابت پذیری واحدهای جدیدالتاسیس تولیدی اعم از تعاونی و غیر تعاونی، توانمندسازی و ارتقا مهارت‌های حرفه‌ای متقاضیان در بخش کشاورزی و طرح توسعه بخش کشاورزی و همچنین آموزش براساس نیاز واقعی بازار کار در بخش کشاورزی و تعیین صلاحیت فنی و حرفه‌ای متقاضیان اشتغال در بخش کشاورزی ازاهداف این تفاهمنامه عنوان کرد.

قلاوند به تعهدات اداره کار اشاره کرد و ادامه داد: معرفی متقاضیان واجد شرایط به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای از سوی اداره کل و ادارات شهرستان‌ها، پرداخت هزینه ثبت نام دوره‌های آموزشی و آزمون پایان دوره براساس تعرفه مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از مهم‌ترین تعهدات اداره کار خوزستان می‌باشند.

وی گفت: تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان نیز شامل تدوین استانداردهای آموزشی مورد نیاز، برنامه ریزی در اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز، اجرای آموزشهای مورد نیاز متقاضیان و اداره کار مطابق مدل‌های آموزشی قابل ارائه توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای همچنین اخذ آزمون تعیین صلاحیت فنی و حرفه‌ای از معرفی شدگان، صدور گواهینامه مهارت و تایید صلاحیت فنی، معرفی متقاضیان به مراکز همجوار در صورت عدم وجود متقاضی به تعداد کافی برای تشکیل دوره می‌باشند.

رحمن قلاوند انواع آموزشهای قابل ارائه براساس نوع مکان توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان را در مراکز ثابت، سیار و آموزش مبتنی بر محیط کار عنوان کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان در پایان خاطر نشان ساخت: به منظور ارزیابی صلاحیت‌های فنی متقاضیان آزمونهای فنی در دو حالت کلی هماهنگ و ادواری برگزار می‌گردد. این آزمون‌ها براساس برنامه زمان بندی در نظر گرفته شده و مطابق جدول تعیین شده برگزار می‌گردد و جهت شرکت در آزمون ثبت نام در وب سایت مربوطه الزامی می‌باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر