کد خبر: 19809 A

پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد تولیدی قند حبه دز با نام تجارتی دزدانه، واحد تولیدی شیلنگ و لوله خوزستان، با نام تجارتی علامت ثبت شده و واحد تولیدی گلدشت سلولز تجارتی هایگل، ابطال شد.

ایلنا - اهواز: کارشناس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره كل استاندارد خوزستان از ابطال  پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد تولیدی استان مطابق با ماده 4 قوانین و مقررات استاندارد و اقدام بر اساس روش اجرایی صدور، تمدید و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد در مهر ماه سال جاری با نام های تجاری هایگل، دزدانه و علامت ثبت شده خبر داد.

به گزارش ایلنا از اهواز، مژگان سادات قائمی زاده افزود: در جلسه کمیته علائم صدور، تمدید و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد واحدهای تولیدی قند حبه دز، شیلنگ و لوله خوزستان و گلدشت سلولز که با حضور کارشناسان ذیربط و معاونت فنی اداره کل استاندارد خوزستان برگزار شد پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری واحدهای تولیدی فوق ابطال شد.

بر اساس این گزارش پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد تولیدی قند حبه دز جهت فرآورده قند حبه نام تجارتی دزدانه، واحد تولیدی شیلنگ و لوله خوزستان جهت فرآورده لوله ناودانی با نام تجارتی علامت ثبت شده و واحد تولیدی گلدشت سلولز جهت فرآورده دستمال كاغذی با نام تجارتی هایگل در این کمیته ابطال شد.

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد در این خصوص تاکید كرد: یكی از وظایف سازمان استاندارد نظارت بر كیفیت تولیدات صنعتی و انطباق ویژگی های این تولیدات با موازین استاندارد می باشد. در این راستا گشت های بازرسی نسبت به كنترل خطوط تولید و مراكز عرضه و نمونه برداری از تولیدات اقدام می كنند. در این بازرسی ها پروانه كاربرد علامت استاندارد واحدهایی كه در طول سال نتوانند به رعایت استانداردهای تعیین شده در خط تولید بپردازند باطل خواهد شد.

احمد نزهت افزود: هموطنان محترم می بایست در هنگام استفاده از هر نوع کالایی حتماً از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل نمایند و همچنین اعلام داشتند که اداره کل استاندارد به عنوان متولی تعیین کیفیت کالا اهتمام جدی در استانداردسازی واحدهای تولیدی و نیز اعلام و معرفی عمومی تولیدکنندگان متخلف و فاقد نشان استاندارد و نیز ارجاع آنان به مراجع ذیصلاح قضایی را دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر