کد خبر: 4779 A

۱۶ هزار دانش آموز کلاس اولی در استان خراسان شمالی، امروز طی آیینی ویژه و باشکوه، آغاز فصل دانایی و شروع تحصیل خود را جشن گرفتند.

ایلنا - بجنورد: ۱۶ هزار دانش آموز کلاس اولی در استان خراسان شمالی، امروز طی آیینی ویژه و باشکوه، آغاز فصل دانایی و شروع تحصیل خود را جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ‌ این دانش آموزان با حضور در هزار و ۶۴ آموزشگاه ابتدایی در نقاط شهری و روستایی استان، اقدام به برپایی جشن شکوفه‌ها کردند.

عصمت بدخشان شعار دوره ابتدایی در سال تحصیلی ۹۱ را آغاز کلاس‌ها با قرآن و پایان با نماز عنوان و بیان کرد: بر اساس سند تحول بنیادین، رویکرد دوره ابتدایی قرآنی و تربیتی است و برای سال تحصیلی جدید طرح ارتقای قرآن در تمامی پایه‌ها اجرا می‌شود.

وی افزود: ‌ بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده تمامی معلمان پایه اول دوره‌های تخصصی را دیده‌اند و با برگزاری جلسات توجیهی برای خانواده‌ها، شرایطی فراهم شده تا جشن شکوفه‌ها باشکوه خاصی در مدارس برگزار شود.

بدخشان گفت: تمامی کتاب‌های اول ابتدایی به مدارس ارسال شده که همزمان با جشن شکوفه‌ها در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: به مدیران مدارس ابلاغ شده که معلمان اول، دوم و ششم قبل از آغاز سال تحصیلی جلسات توجیهی با اولیای دانش آموزان داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی، وی رویکرد دوره ابتدایی در سال ۹۱ را کیفیت بخشی در حوزه مسائل آموزشی و پرورشی دانست و گفت: تاسیس مدارس قرآنی ابتدایی و افزایش ظرفیت مدارس شاهد از مواردی است که با این نگاه اجرایی شده است.

بدخشان گفت: ‌ با نگاه ویژه به دوره ابتدایی و با حاکمیت برنامه محوری در این دوره تمامی برنامه ریزی‌ها انجام شده و تمامی مدیران مدارس نیز بایستی بر اساس اسناد بالادستی از قبیل سند تحول آموزش و پرورش و سند راهبردی معاونت ابتدایی برنامه سالانه مدارس خود را تنظیم و به تائید انجمن اولیای مدرسه برسانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر