کد خبر: 11407 A

مروری بر سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی؛

اتحاد و همدلی مردم خراسان شمالی، ایجاد معرفت نسبت به ولایت فقیه و برخورداری از فرمایشات راهگشای رهبر معظم انقلاب برای توسعه خراسان شمالی از جمله دستاوردهای مهم دیدار مردم استان خراسان شمالی با رهبر انقلاب است.

بجنورد - ایلنا: اتحاد و همدلی مردم خراسان شمالی، ایجاد معرفت نسبت به ولایت فقیه و برخورداری از فرمایشات راهگشای معظم له برای توسعه خراسان شمالی از جمله دستاوردهای مهم دیدار مردم استان خراسان شمالی با رهبر انقلاب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در بجنورد،‌ در این دیدار استقبالی كه به ویژه جوانان و نسل سومی ها از رهبر انقلاب اسلامی كردند، صحنه های كم نظیر و نابی را از عشق و دلدادگی مردم و نسل جوان به نظام اسلامی و ولایت را رقم زد، صحنه هایی كه دوربین های تصویر برداری، هیچگاه نمی توانند عمق و عظمت آن را به تصویر بكشند.

در کنار هم قرار گرفتن مردم از تمامی سلیقه های فکری و سیاسی یکی دیگر از دستاوردهای مهم سفر حضرت آیت الله خامنه ای به خراسان شمالی است که از برکات این سفر ارزشمندبه استان است.

به قول امام جمعه محترم شهر بجنورد مقام معظم رهبری در کشور، حالت پدر یک خانواده را دارد و در خیابان ها و پیاده روهایی مسیر استقبال همه اقشار دیده از پیر و جوان، زن و مرد، فرهنگی و دانشگاهی و.... دیده می شد.

تماس تلفنی دوستانی در استان نبودند و از تماشای حضور مردم در آیین استقبال از رهبر معظم انقلاب احساس غرور می کردند حاکی از ایجاد حس غرور آفرینی این سفر تاریخی داشت.

به خاظر همین است که باید گفت این سفر برای مردم خراسان شمالی غرور آفرین بود.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از استقبال پرشكوه مردم كه حدود دو ساعت به طول انجامید، وارد ورزشگاه تختی بجنورد شدند و مورد استقبال جمع دیگری از مردم قرار گرفتند كه از ساعت ها قبل، در این ورزشگاه منتظر ورود رهبر انقلاب اسلامی بودند.

اکثر جمعیتی که در طول مسیر چهار کیلومتری رهبر انقلاب قرار گرفته بودند به خاطر انبوه جمعیت از حضور در استادیوم تختی بازماندند و برای تماشای سخنرانی رهبر انقلاب به خانه هایشان رفتند تا از شبکه خبر این مراسم را دنبال کنند.

همچنین فرمایشات ایشان در سخنرانی عمومی و در دیدار با علما و روحانیت استان نشان می دهد که نمایندگان ایشان پیش از سفر ایشان به استان گزارش واقع بینانه ای از مشکلات پیش روی استان را جمع آوری و اراده کرده اند که بی شک در جلسات و دیدارهای متعددی که با حضور معظم له بر گار می شود؛ رهنمودهای کلیدی ایشان برای توسعه ارائه خواهد شد.

البته هیات دولت نیز با اعلام قبلی استاندار خراسان شمالی نیز با توجه به اعتبارات مالی این سفر، از تهیه شدن 130 مصوبه برای توسعه استان در ابعاد مختلف خبر داده است و فرق این مصوبات را در اجرایی شدن اکید آن دانسته است.

اما مسلما ایجاد اتحاد و همدلی در بین نیروهای استان در سایه سفر تاریخی - معنوی رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی مهم ترین دستاورد است چرا که استانی که نیروی توانمند و کارآمد و متحد داشته باشد مهم ترین عامل توسعه را برای استان به همراه دارد که البته نیاز به فداکاری این نیروهای توانمند که اکثرا به عنوان مدیر و سرمایه گذار موفق در شهرهای بزرگ کشور می باشند؛ دارد تا با هجرت به استان خود، زمینه های ساختن و توسعه اش را فراهم آورند.

دستاورد دیگر این سفر،پیام قاطع مردم ایران از زبان مردم خراسان شمالی به دشمنان ایران بود که اعلام کردند: اگر ما را تحریم کنید؛ اگر تورم و مشکلات اقتصادی را بر کشور ما تحمیل کنید؛ باز هم ما امام و رهبرمان و انقلاب را دوست داریم و در سخت ترین شرایط وفادارانه ترین تجلی حضور و ارادات و ولایتمداری را را خلق خواهیم کرد و این افتخار نصیب مردم خراسان شمالی بود که در بجنورد شکل گرفت.

علی قلی زاده

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر