کد خبر: 98967 A

در حال حاضر در مشهد در حدود 1000واحد اقامتی شامل 152هتل، 292هتل آپارتمان، 553مهمانپذیر و منزل شخصی دارای مجوز 350مدرسه، 75حسینیه، 22بقعه متبركه و 91زایر سرا مشغول فعالیت هستند كه با تنوع نرخ می توانند پاسخگوی كلیه نیاز های زایران حرم امام رضا (ع) می باشند و مردم نبایدبه دلالان مستقر در خیابان ها كه به دنبال اسكان در منازل شخصی هستند اعتماد كنند.

ایلنا: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در خصوص اسکان زائران بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در واحد‌های اقامتی فاقد مجوز هشدار داد.

به گزارش ایلنا از مشهد سید جواد موسوی در بازدید از واحد‌های اقامتی گفت: در حال حاضر با وجود ظرفیتی معادل ۱۴۷هزار شب تخت از حیث اقامت در مشهد مشکلی نیست واز زائران بارگاه ملکوتی بار‌گاه منور امام رضا (ع) می‌خواهیم به سبب حفظ امنیت و سلامت خود از اسکان در منازل شخصی بدون مجوز جدا خودداری کنند.
وی افزود: در حال حاضر در مشهد در حدود ۱۰۰۰واحد اقامتی شامل ۱۵۲هتل، ۲۹۲هتل آپارتمان، ۵۵۳ مهمان‌پذیر و منزل شخصی دارای مجوز ۳۵۰ مدرسه، ۷۵ حسینیه، ۲۲ بقعه متبرکه و ۹۱ زایر سرا مشغول فعالیت هستند که با تنوع نرخ می‌توانند پاسخگوی کلیه نیاز‌های زایران حرم امام رضا (ع) هستند و مردم نبایدبه دلالان مستقر در خیابان‌ها که به دنبال اسکان در منازل شخصی هستند اعتماد کنند.
موسوی با اشاره به اینکه هر واحد اقامتی که دارای نرخ نامه نباشد از نظر این اداره کل غیر مجاز محسوب می‌شود خاطر نشان ساخت: هر واحد دارای مجوز باید دارای نرخنامه‌ای با امضا ی اتحادیه مربوطه و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی باشدو در صورت عدم ارایه این نرخ نامه واحد اقامتی مربوطه غیر مجاز تشخیص داده خواهد شد و علاوه بر پلمپ مکان، مالک به پرداخت جریمه نیز محکوم خواهد شد.
موسوی گفت: در حال حاضر پیش بینی می‌شود بیش از ۲هزار واحد اقامتی غیر مجاز در مشهد مشغول به فعالیت هستند که بر خورد قاطع با این واحد‌ها عزم تمام دستگاههای مرتبط را می‌طلبد.

جانشین اسکان ستاد تسهیلات استان اظهار داشت: زایران در صورت بروز هر گونه تخلف در واحد‌های اقامتی می‌توانند با شماره تلفن ۷۲۸۳۰۰۱و ۷۰۴۵ و یا اتحادیه‌های مربوطه تماس حاصل فرمایند.

میراث فرهنگی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر