کد خبر: 7788 A

بیش از دو هزار کارگر تبعه خارجی غیر مجاز در استان خراسان رضوی مشغول به کار هستند.

مشهد - ایلنا: رئیس اداره اشتغال اتباع خارجی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از انجام بازرسی های گسترده و شناسایی بیش از 2300 تبعه خارجی غیر مجاز شاغل در استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، غلامرضا شعبان زاده در این خصوص گفت: نظر به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز در استان از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 1100 مورد بازرسی در این خصوص توسط بازرسان کار استان انجام گرفته است که در قالب این بازرسی ها2300 تبعه خارجی غیر مجاز در استان شناسایی شده‌اند.

 وی در ادامه  تاکید کرد: به موجب ماده 181 قانون کار، بکارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب شده و در صورت مشاهده با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد که در همین راستا حدود 450 فرد  متخلف در سال جاری به مراجع ذیصلاح قانونی معرفی شده‌اند و برابر رقمی حدود 4 میلیارد ریال اعلامیه جریمه نقدی برای آنان صادر شده است. 

رئیس اداره اشتغال اتباع خارجی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آمار تعداد مجوز صادره برای اتباع خارجی در سال جاری نیز اشاره نمود و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 60 پروانه کار جدید برای اتباع خارجی متقاضی که حائز شرایط لازم قانونی بوده اند صادر و حدود 460 پروانه کار نیز با تصمیم هیات فنی اشتغال اتباع بیگانه استان تمدید شده  است.

شعبان زاده در پایان خاطر نشان كرد: اتباع بیگانه می توانند پس از اخذ روادید ورود با حق کار، مطابق قوانین و مقررات موجود نسبت به دریافت پروانه کار در قالب سرمایه گذار، متخصص و افراد دارای همسر ایرانی با مراجعه به اداره اشتغال اتباع بیگانه استان محل اقامت خود اقدام کنند .
 

کار و تعاون خراسان رضوی اتباع خارجی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر