کد خبر: 57391 A

در مشهد؛

امسال آثار رسیده به دومین شب شعر مردمی سپندوار رشد صد درصدی داشته است.

دومین شب شعر مردمی سپندوار ویژه استقبال از رهبر معظم انقلاب با حضور گسترده شاعران خراسانی شب گذشته در مسجد کرامت مشهد برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، دبیر اجرایی دومین شب شعر مردمی سپندوار در این مراسم گفت: امسال آثار رسیده به دومین شب شعر مردمی سپندوار رشد صد درصدی داشته است.
حجت الاسلام علی عدالتی مجد با اشاره به رسیدن ۷۰ اثر از شاعران خراسانی یادآور شد: ۳۵ تا ۴۰ اثر امشب خوانده می‌شوند.
دبیر اجرایی دومین شب شعر مردمی سپندوار با اشاره به حضور شاعرانی از سراسر استان و استان‌های همجوار بیان کرد: برگزاری مراسم شب شعر مردمی سپندوار در مسجد کرامت به این دلیل بوده که این مسجد پایگاه مبارزاتی مقام معظم رهبری در طول انقلاب اسلامی بوده است.
عدالتی افزود: مقام معظم رهبری اولین رهبری هستند که در تاریخ ادبیات ایران برای شاعران زمان خود شعر می‌گویند و گاهی احساس دلتنگی کرده‌اند و رنج‌های جامعه و مردم خود را بیان می‌کنند.
در ادامه این مراسم که با شعر خوانی شاعران مختلف همراه بود، حجت الاسلام سید عبدالله حسینی یکی از شاعران مطرح انقلاب اسلامی در سخنانی گفت: ما حزب اعتدال و توسعه نداریم و تنها دو خط حسینی و یزیدی داریم و در مسیر حق شعر گفتن شمشیر زدن در رکاب امام حسین (ع) است.
این شاعر مطرح انقلابی ادامه داد: امروز باید تکلیفمان را مشخص کنیم و همانگونه که قرآن افراد را در قیامت به دو دسته اصحاب یمین و شمال تقسیم می‌کند، ما هم یا باید با ولایت و راه راست که‌‌ همان خط امام و رهبری است حرکت کنیم و یا مخالف این راه مستقیم باشیم.
وی تصریح کرد: در خراسان اگر چنین نهضتی ادبی به وجود آمده به دلیل برگزاری جلساتی بوده که در زمان ریاست جمهوری ایشان در مشهد برگزار می‌شد.
در ادامه این مراسم که با حضور شاعر آیینی علیرضا غزه برگزار شد، شاعرانی از سراسر خراسان و استان‌های همجوار نیز حضور داشتند.
یادآوری می‌شود در این مراسم که سه ساعت به طول انجامید شاعران دیگری همچون مصطفی محدثی، علی محمد مؤدب، استاد نظافت، سید رضا مؤید خراسانی و غلامرضا شکوهی حضور داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر