کد خبر: 49961 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان از اعزام هشت نخبه قرآنی زیر 16 سال استان همدان به مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم در مشهد مقدس خبر داد.

ایلنا-همدان: حجت‌الاسلام محمد صالحی اظهار داشت: سال گذشته 10 هزار نفر در مرحله شهرستانی سی‌ و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در همدان شرکت کردند.

وی افزود: از تعداد شرکت‌کنندگان مرحله شهرستانی این دور مسابقات، بیش از 300 نفر به مرحله استانی در همدان راه یافتند که از این تعداد نیز هشت نفر در مقطع زیر 16 سال (شکوفه ها)به مرحله کشوری راه یافته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان این‌که نفرات برگزیده مرحله استانی قرآن کریم به مرحله کشوری در مشهد اعزام می‌شوند، تصریح کرد: تعداد 148 نفر پسر و 126 نفر دختر از نخبگان قرآنی کشور در مشهد از سوم اسفندماه به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان این‌که شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت، حفظ، ترتیل و اذان به مدت یک هفته به رقابت می‌پردازند، گفت: در رشته قرائت مهرداد کریمی و فاطمه طاهروند، در رشته ترتیل سید شهاب آستانه و سمیرا رضایی، در رشته حفظ کل رضا اصلانی‌خواه و عطیه سوسنی و در رشته حفظ 20 جزء نیز میثم جلالی و سیده زهرا موسوی از استان همدان شرکت خواهند کرد.

صالحی با اشاره به غبارروبی از بقعه متبرکه فرزند علی (ع) در میدان باباطاهر همدان نیز خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور دانش‌آموزان همدانی به مناسبت ولادت امام حسن عسگری (ع) انجام شد که ضمن آن نیز از بقعه امامزاده یحیی (ع) و بقعه امامزاده عبدالله (ع) نیز بازدید به عمل آمد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر