کد خبر: 41680 A

رییس بانك توسعه اسلامی در مشهد خبر داد:

ایران یكی از بزرگترین حمایت‌كنندگان این بانك بوده و تا سال گذشته، حدود 5 میلیارد و 700 میلیون دلار اعتبار در این بانك سرمایه گذاری داشته است.

مشهد – ایلنا: احمد محمدعلی رییس بانك توسعه اسلامی ضمن تقدیر از همکاری و تعامل مستمر جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه اسلامی، نقش کشورمان را در پیشبرد اهداف توسعه این بانک حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: برای بهره برداری از سد بار نیشابور که در استان خراسان رضوی واقع شده، 23.65 میلیون یورو از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی، تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، وی افزود: ایران یكی از بزرگترین حمایت‌كنندگان این بانك بوده و تا سال گذشته، حدود 5 میلیارد و 700 میلیون دلار اعتبار در این بانك سرمایه گذاری داشته است.

رییس بانك توسعه اسلامی با بیان اینكه بیشتر حمایت‌ها در زمینه پیشرفت و توسعه آبفا، برق، ‌كشاورزی و آموزش بوده، یادآور شد: در سال جاری بر اساس یک برنامه راهبردی در جهت تقویت و فعال‌تر شدن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران اقدام خواهد شد.

همچنین «حسین قضاوی» رییس بانك تجارت و توسعه اكو نیز در این مراسم، با بیان اینکه این بانك سال 2008 به طور رسمی و با همكاری سه كشور ایران، تركیه و پاكستان و سرمایه اولیه 500 میلیون دلار كار خود را آغاز كرد، گفت: در حال حاضر سرمایه این بانك به 700 میلیون دلار ارتقا یافته است.

وی اظهار کرد: پرداخت‌های بانك اكو در چهار سال گذشته، بالغ بر 650 میلیون دلار بوده و علاوه بر این یک‌میلیارد و 200 میلیون دلار نیز گشایش خطوط اعتبار نقدی و غیر نقدی داشته که سهم ایران از این اعتبارات 500 میلیون دلار می باشد.

رییس بانك تجارت و توسعه اكو افزود: برای سه پروژه در ایران، شامل عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سیازاخ کردستان، فاضلاب شهریار و تصفیه خانه فاضلاب بیرجند، 67.6 میلیون دلار تسهیلات از سوی این بانک پرداخت شده است.

در ادامه این مراسم، مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران نیز ضمن تشریح شرایط اقلیمی كشور، گفت: هم اكنون 142 سد مخزنی با حجم 50 میلیارد متر مكعب در سطح کشور فعال می باشد.

وی افزود: 114 سد نیز با حجم 26 میلیارد متر مكعب در حال اجرا بوده و مطالعات 157 سد نیز در حال اتمام است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر