کد خبر: 3197 A

مشهد از نظر میزان زائرپذیری، کیفیت خدمات و میزان ظرفیت ها حرف اول را در کشور می زند و الگوی دیگر استان هاست و به عنوان دانشگاهی برای تقویت صنعت گردشگری برای دیگر استان ها محسوب می شود.

مشهد - ایلنا: مدیرکل دفتر امور مراکز خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت:مشهد از نظر میزان زائرپذیری، کیفیت خدمات و میزان ظرفیت ها حرف اول را در کشور می زند و الگوی دیگر استان هاست و به عنوان دانشگاهی برای تقویت صنعت گردشگری برای دیگر استان ها محسوب می شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، مرتضی شریفی با بیان این مطلب افزود: واحدهایی که خدمات اقامتی کیفی ارائه می کنند از شمول نرخ گذاری خارج می شوند و براساس عرضه و تقاضا هزینه خدمات خود را دریافت می کنندوبه دنبال آن نظارت و سخت گیری در این واحدها افزایش می یابد.

وی افزود: ۸۰ درصد واحدهای اقامتی استان خراسان رضوی، استاندارد کیفیت خدمات را دارندكه در این زمینه در كشور پیشتاز است.

شریفی افزود: کیفیت خدمات رضایتمندی مشتری را به دنبال دارد و خراسان رضوی در استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات در کشور پیشتاز بوده است.

مدیرکل دفتر امور مراکز خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گردشگری مذهبی را یکی از ظرفیت های مهم مشهد برشمرد و یادآور شد: ایجاد جاذبه های خوبی که پیش بینی شده است در افزایش ماندگاری مسافران در مشهد تاثیرگذار خواهد بود.

وی دارا بودن ظرفیت های تاریخی، جاذبه های طبیعی و گردشگری سلامت را از دیگر ویژگی های این شهر زیارتی برشمرد و متذکر شد: صدور ویزای درمان با تخفیف ۵۰ درصد در اختیار متقاضیان و بیماران خارجی قرار می گیرد وهر گردشگر سلامت ۴ هزار دلار درآمد ارزی داشته كه در اقتصاد کشور تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

شریفی با اشاره به این که دستورالعمل گردشگری سلامت تدوین شده است و به زودی برای اجرا ابلاغ می شود، تصریح کرد: با وزرای امور خارجه کشورها همکاری خوبی داریم و برای بیماران افغانستان برنامه ریزی خاص داریم.

وی با اشاره به خدمات گردشگری به عنوان صنعت جایگزین نفت گفت: به ازای هر 2.3 نفر گردشگرخارجی، یک شغل پایدار ایجاد می شود که به اقتصاد کشور کمک بسزایی می کند.

وی از اجرای طرح ساماندهی منازل استیجاری خبر داد و افزود: اجرای این طرح به اتحادیه هتلداران، میهمانداران و هتل آپارتمان ها واگذار شده است.

شریفی خاطر نشان ساخت: مشهد از نظر میزان زائرپذیری، کیفیت خدمات و میزان ظرفیت ها حرف اول را در کشور می زند و الگوی دیگر استان هاست و به عنوان دانشگاهی برای تقویت صنعت گردشگری برای دیگر استان ها محسوب می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی هم در این نشست با اشاره به این که ۸۰ درصد واحدهای اقامتی و هتل های کشور در مشهد قرار دارد، گفت: ۱۳۵ باب هتل در مشهد وجود دارد و ۱۳۵ هتل هم در دست احداث است.منتجبی افزود: در هفته جهانگردی ۱۷ واحد اقامتی و مسافرتی در مشهدافتتاح خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر