کد خبر: 3109 A

درپی انتشار اخباری مبنی بر استعفای وی/

در جلسه مشترک و ماهانه اعضای هیئت عامل با هئیت مدیره باشگاه که دو شب پیش برگزار شد، بحث کناره گیری مشروط ما در میان بود.

مشهد - ایلنا: باشگاه ابومسلم خراسان با ارسال متن اظهارات مهدی فاضل فکور، رییس هیأت عامل این باشگاه به خبرگزاری ایلنا در خراسان رضوی به تبیین اوضاع و احوال این تیم طی ماههای اخیر پرداخته است.

به گزارش ایلنا از مشهد، فاضل فکور در این متن آورده است: روشن شدن وضعیت مدیریت کلان باشگاه و «تدبیر» قبل از تحقق «تقدیر»، مهمترین مطالبه هواداران و دلسوزان باشگاه است. مهدی فاضل فکور ضمن اعلام این مطلب افزود: اصلاح زیرساخت های ورزشی باشگاه و توسعه رشته های ورزشی، شناسایی، جذب، تربیت و معرفی ظرفیت های مستعد بومی حتی از مناطق محروم استان به جامعه فوتبالی کشور، انجام فعالیت های زیربنایی آن هم مبتنی بر مطالعات علمی و آکادمیک و پرهیز از شتابزدگی و کار بی برنامه، حضور پرشور و با نشاط حداقل یک نماینده از استان در رشته های مختلف ورزشی در عرصه مسابقات لیگ های مطرح و اول کشور، توجه خاص به تیم های پایه، امید، جوانان و نوجوانان و ده ها توقع به حق دیگر، از اهم مطالباتی است که همواره پیشکسوتان، کارشناسان، هواداران و دلسوزان باشگاه و اهالی رسانه به صورت های مختلف مطرح می کنند و بدیهی است در حالی که هنوز وضعیت مالکیتی باشگاه و به تبع آن وضعیت مدیریتی کلان و برنامه ریزی های میان مدت و درازمدت مشخص نیست، این اهداف عالی محقق نخواهد شد!

رئیس هیئت عامل باشگاه تصریح کرد: مصراً بر این اعتقادیم که مالکان اصلی باشگاه، در حقیقت مردم همین استان بویژه فوتبال دوستان و هواداران باشگاه هستند و باید به آنان حق داد که مانند هواداران سایر باشگاه های فرهنگی ورزشی کشور نه تنها چند نماینده در رشته های ورزشی مختلف و پرطرفدار مانند فوتبال در سطح کشور داشته باشند بلکه باشگاهشان، قدرتمند، استوار و با صلابت در سطح جامعه ورزشی مطرح باشد.

وی اتخاذ تصمیمات قاطع و راهگشا برای برون رفت از این مشکلات قدیمی را خواست مؤکد خود هواداران خواند و افزود: به راستی هواداران هم از ادامه این وضعیت خسته شده اند و از نابسامانی در وضعیت مالکیتی باشگاه شدیداً گلایه مندند و تلویحاً می گویند «تدبیر» کنید تا «تقدیر» سال گذشته تکرار نشود و این که چرا پس از گذشت دو سال، هنوز برنامه های پیشنهادی و قول های اولیه باشگاه چه در خصوص واگذاری سهام به مردم و هواداران در قالب شعار «هر هوادار یک سهامدار» و چه تحقق ایده «خودکفایی مالی و بلکه درآمدزایی باشگاه» در عرصه اقتصاد ورزش از جذب اسپانسر گرفته تا فروش بازیکنان و تبلیغات و در نهایت «صعود به لیگ برتر» محقق نشده است و وقتی همین هواداران و دلسوزان باشگاه خصوصاً اصحاب فهیم و قدرشناس رسانه از نزدیک با مشکلات و موانع باشگاه آشنا می شوند، ضمن اذعان به مدیریت خوب انجام شده و تقدیر از دست اندرکاران، چاره اندیشی سریع اما دائمی و ثبات قدم را برای برون رفت از این مشکلات به طور جدی مطالبه می کنند.

فاضل فکور ضمن گلایه از مسئولان ذیربطی که در سطح استان برای حل این مشکل تعیین شده اند، اظهار داشت: 25 ماه از زمان واگذاری تیم فوتبال ابومسلم خراسان از سوی کمیته 5 نفره ورزش استان به آقای دکتر اسماعیل وفایی می گذرد، در حالی که قرار بود حداکثر طی 20 روز، اسناد مالکیتی باشگاه به نام ایشان منتقل شود. تاکنون نیز قریب به هفت میلیارد تومان برای باشگاه هزینه شده و تمام حرف من این است که اگر امسال هم بیاییم چهار - پنج میلیارد تومان دیگر هزینه کنیم، جمع این هزینه های سنگین در این شرایط بلاتکلیفی به 12 تا 13 میلیارد تومان خواهد رسید و روشن است زمانی که تکلیف هزینه های قبلی مشخص نبوده و اسناد مالکیتی باشگاه نیز هنوز منتقل نشده، ادامه این روند جز پیچیده تر کردن راه حل این مشکل، دستاورد دیگری نخواهد داشت.

رئیس هیئت عامل باشگاه با یادآوری این نکته که قرار بود قبل از ورود به مسابقات فصل پیش رو، این موضوع به طور کامل حل و فصل شود، تأکید کرد: هرچند تلاش زیادی کردیم با تسامح و تساهل این موضوعات حقوقی در فضایی عادی و بدون تنش و حاشیه حل و فصل شود، اما بیشتر از دو سال از واگذاری باشگاه گذشته اما متأسفانه این مشکلات همچنان لاینحل مانده است! بالاخره باید تعیین تکلیف شود که اگر شخص یا اشخاص دیگری مدعی مالکیت هستند، که بیایند و پس از طی مراحل اداری و مالی، باشگاه را تحویل بگیرند و این داستان پایان یابد، اما اگر قرار باشد فصل جدید را در فضای بلاتکلیفی آغاز کنیم و هر لحظه نگران باشیم علی رغم این همه هزینه های سنگین مالی و تلاش و فعالیت برای بستن تیمی مطلوب و یکدست، کسی از راه برسد و بگوید من مالک باشگاه هستم و آن را به من تحویل بدهید! چه کسی پاسخگوست؟ پرواضح است با این شرایط تحمیلی، ادامه چنین روندی دیگر عقلانی نیست و باید فکری اساسی برای حل آن کرد.

فاضل فکور در پاسخ به انتشار اخباری مبنی بر استعفای قطعی وی و یکی دیگر از اعضای هیئت عامل افزود: چنین خبری بدین صورت که منتشر شده، صحت ندارد بلکه در جلسه مشترک و ماهانه اعضای هیئت عامل با هئیت مدیره باشگاه که دو شب پیش برگزار شد، بحث کناره گیری مشروط ما در میان بود. در این جلسه پیشنهادهای مختلفی مطرح گردید، اما نظر شخصی بنده و آقای تیمورپور این بود که با توجه به گذشت 25 ماه بلاتکلیفی مالکیتی و خلف وعده های مکرر مسئولان ذیربط در حل این مشکل، ادامه این وضعیت دیگر جایز نیست و مشترکاً بر این عقیده بودیم که ترجیحاً باید قبل از آغاز مسابقات و حداکثر تا اواسط نیم فصل اول، این موضوع به هر روش ممکن حل و فصل شود در غیر این صورت، توفیق ادامه همکاری بنده و چه بسا دیگر اعضای هیئت عامل با این مجموعه سلب خواهد شد.

وی در خصوص سایر پیشنهادات مطرح شده توسط دیگر اعضای هیئت عامل نیز گفت: یکی از پیشنهادات این بود که با وجود همه تلاشهای صورت گرفته برای بستن تیمی قوی و یکدست در این فصل و فقط به خاطر شرایط تحمیلی ایجاد شده، بالاجبار بین «بد» و «بدتر»، «بد» را انتخاب کرده و در این دوره از مسابقات شرکت نکنیم. پیشنهاد دیگر این بود که مجدداً فرصت دیگری به مسئولان ذیربط برای حل این مشکل داده شود و حداکثر تا اواسط نیم فصل اول صبر کنیم. البته اداره باشگاه مبتنی بر تصمیمات و خرد جمعی است و من هم تابع نظر جمع هستم و جمع حاضر نیز نظرش بر این است که فعلاً در صحنه مسابقات حضور داشته باشیم، اما تصمیم گیری نهایی در این خصوص به جلسه بعدی هیئت عامل با هیئت مدیره موکول شده است.

فاضل فکور بروز این اتفاقات را با انتشار حرف و حدیث هایی که هفته گذشته در یکی از روزنامه های ورزشی در خصوص وضعیت باشگاه درج شد، بی ارتباط ندانست و افزود: ما الان در آستانه آغاز مسابقات لیگ هستیم و همگان شاهدند که طی 25 ماه فعالیت کادر فعلی و به تعبیر بهتر «25 ماه مدیریت بحران»، باشگاه با مشکلات و موانع بزرگ و مهمی همچون تعلیق های مکرر به خاطر بدهی های سنگین مدیریت های گذشته و فشارهای طاقت فرسای دیگر از سوی فدراسیون، ناداوری های فاحش و کسر امتیازات ناحق، شانتاژهای تبلیغاتی حتی از سوی برخی دوستان در داخل استان، عدم حمایت مسئولان شهری و بی تفاوتی محض واحدهای صنعتی و اقتصادی بزرگ استان رو به رو بودیم که خوشبختانه به لطف خدا و کمک همه دلسوزان بویژه حمایت های معنوی استاندار ورزش دوست خراسان رضوی و نیز به پشت گرمی هواداران فهیم و غیور باشگاه و یاری اهالی خوب رسانه، همه این بحران ها را یکی پس از دیگری به سلامت پشت سر گذاشتیم و انتشار این حرف و حدیث ها، فقط ضرورت حل سریع این معضل چالش برانگیز و اولویت دار را قبل از ورود به مسابقات مجدداً به همه از جمله مسئولان امر گوشزد می کند.

وی در پایان ضمن اطمینان دادن به هواداران که تمام هم و غم ما، صرفاً برای بازگرداندن باشگاه مردمی، پرطرفدار و باسابقه ابومسلم خراسان به جایگاه واقعی اش در سطح کشور است، خاطر نشان کرد: هرچند تلاش هایی تاکنون توسط آقایانی که در استان مسئول حل این مشکل هستند، صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد، اما متأسفانه هنوز نتیجه ای حاصل نشده است. لذا یادآور می شویم روشن شدن وضعیت مالکیتی باشگاه، حق مردم این خطه قهرمان پرور و هواداران خونگرم باشگاه است و اگر این موضوع در اسرع وقت حل و فصل نشود، علی رغم همه هزینه ها و تلاش های مفید صورت گرفته، امسال نیز دچار چالش های جدی خواهیم شد. آسیب هایی که اگر «تدبیر» نشود، چه بسا «تقدیر» سال گذشته مجدداً تکرار شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر