کد خبر: 22856 A

مراسم آیین خطبه خوانی شب عاشورای حسینی، بعد از نماز مغرب و عشا در صحن انقلاب اسلامی حرم منور رضوی برگزار شد/آیین خطبه خوانی همه ساله برای دو حادثه مهم تاریخ اسلام، واقعه عاشورا و در شب شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شب شهادت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

ایلنا – مشهد: مراسم آیین خطبه خوانی شب عاشورای حسینی، بعد از نماز مغرب و عشا در صحن انقلاب اسلامی حرم منور رضوی  با حضور آیت الله عباس واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی، امام جمعه مشهد، استاندار خراسان رضوی، روحانیون، خیل عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر علی ابن موسی الرضا(ع) و خانواده های معظم شهدا برگزار شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، پس از قرائت قرآن در ابتدای مراسم، خطبه ویژه شب عاشورا در صحن و سرای امام رئوف قرائت و صلوات خاصه امام رضا(ع) خوانده شد.

در مراسم آیین خطبه خوانی شب عاشورا حسینی که شب گذشته(شنبه شب) برگزار شد تعداد کثیری از خدام حرم مطهر رضوی با لاله های شمع روشن  به دست حضور داشتند که معنویت خاصی را به فضا می بخشید.

پس از قرائت خطبه ویژه شب عاشورا که شامل اعتراف و اقرار به یگانگی ذات اقدس الهی، حمد و ستایش یکتای بی همتا و درود و رحمت بر رسول اکرم (ص) خاتم پیامبران و سلام و صلوات بر حضرت زهرا (س) و ائمه معصومین (ع) است، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با نوحه خوانی به ذکر مصیبت حضرت امام حسین (ع) و اصحاب ایشان پرداختند.

گفتنی است، آیین خطبه خوانی همه ساله برای دو حادثه مهم تاریخ اسلام، واقعه عاشورا و در شب شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شب شهادت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر