کد خبر: 16703 A

معاون وزیر جهاد کشاورزی در مشهد خبر داد؛

عملكرد بانك عامل در رسیدگی بر طرح های مصوب ستاد های شهرستانی قابل قبول نیست زیرا قرار بود این روند بیش از 20 روز به طول نینجامد؛ اما شعب بانك كشاورزی در حال حاضر مملو از طرح های رسیدگی نشده هستند.

مشهد – ایلنا: دبیر ستاد ملی طرح توسعه كشاورزی و معاون وزیر جهاد كشاورزی از افزایش سه هزار و 460 میلیارد ریالی اعتبارات توسعه كشاورزی خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد علیرضا اورنگی در جلسه ستاد توسعه بخش کشاورزی خراسان رضوی گفت: از آن جا كه این اعتبار تنها تا پایان سال مالی جاری قابل جذب است با هدف جلوگیری از مواجهه خراسان رضوی و سایر استان ها به مشكل، تعداد بانك های عامل را به پنج مورد افزایش خواهیم داد.

وی ادامه داد: 30 درصد تسهیلات یاد شده به شكل تسهیلات سرمایه در گردش اختصاص خواهد یافت.

اورنگی از افزایش احتمالی نرخ كارمزد تسهیلات توسعه كشارزی در سال 91 خبر داد و اظهار داشت: این موضوع در جلسه آتی هیات عامل صندوق توسعه ملی بررسی خواهد شد.

وی از ستادهای شهرستانی و استانی خواست مشكلات موجود در راه اجرای هر چه بهتر این طرح را تجمیع و برای طرح در جلسه ستاد ملی كه با حضور رییس جمهور برگزار می شود؛ منعكس كنند.

نظارت بر نحوه هزینه كرد تسهیلات اختصاص یافته به متقاضیان و توجه بیشتر به طرح های جمعی از قبیل تعاونی ها به جای طرح های فردی از دیگر تاكیدات دبیر ستاد ملی طرح توسعه كشاورزی بود.

رضا جمشیدی، سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی نیز در سخنانی با انتقاد از عملكرد بانك عامل در رسیدگی بر طرح های مصوب ستاد های شهرستانی گفت: هر چند قرار بود این روند بیش از 20 روز به طول نینجامد؛ اما شعب بانك كشاورزی در حال حاضر مملو از طرح های رسیدگی نشده هستند.

وی ادامه داد: با تاكیدات استاندار سابق به بانك كشاورزی استان طی یك هفته شاهد رشد بیش از 100 درصدی اعتبار طرح های مصوب در بانك و ارتقای جایگاه استان از پانزدهم به سوم كشور بودیم.

جمشیدی با تقدیر از تلاش مسوولان امر در تحقق این دستاورد، تاكید كرد: این مسئله خود گواهی بر امكان بهبود شرایط كنونی جذب اعتبارات توسعه كشاورزی در صورت وجود عزم جدی در روسای بانك عامل است.

سید محمد طباطبایی رییس سازمان جهاد كشاورزی خراسان رضوی از دیگر سخنرانان این جلسه بود كه در سخنانش به ارائه گزارشی از تعداد جلسات برگزار شده، تعداد مصوبات ستاد، میزان جذب اعتبارات و جایگاه استان در كشور پرداخت.

جهاد کشاورزی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر