کد خبر: 101424 A

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر كشور:

نه تنها سراسر ایران اسلامی بلکه در تمام جهان ارادتمندان اهل بیت(ع) به نام امام صادق(ع) مجلس و عزاداری برپا می کنند و این چیزی نیست جز همین جمله پیامبر(ص) که می فرمایند:«هر چیزی اساس و پایه ای دارد که اساس و پایه اسلام بر محور و مدار محبت ما اهل بیت است».

ایلنا: مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه شناخت مقدمه معرفت و هر دو مقدمه‌ای بر اطاعت از اهل بیت (ع) هستند گفت: اگر کسی شیفته اهل بیت (ع) شود، چه بخواهد و یا نخواهد در وادی اطاعت آنان قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، آیت‌الله سید‌هاشم حسینی‌بوشهری، صبح امروز در مراسم سالروز شهادت امام صادق (ع) در محل مدرسه علمیه نواب با بیان این مطلب افزود: برای رسیدن به معرفت و شناخت واقعی و نجات در دنیا و آخرت و همچنین رسیدن به خوشبختی دائمی یک راه اساسی وجود دارد که آن هم وارد شدن در راه و مسیری است که توسط اهل بیت (ع) ترسیم شده است.

وی اهل بیت (ع) را صراط مستقیم خداوند دانست و ادامه داد: در رابطه با معرفت و شناخت نسبت به ذات کبریایی خداوند آنان به درجه کمال رسیده‌اند.

این مدرس حوزه‌های علمیه افزود: اگر معرفت و شناخت حقیقی پیدا نکنیم نمی‌توانیم به محبت و عشق حقیقی اهل بیت دست بیابیم که معرفت و شناخت، عشق و محبت و همچنین اطاعت از اهل بیت سه مسئله کلیدی است.

وی اضافه کرد: اجر و رسالت پیامبر (ص) را خداوند مودت نسبت به قربی در قرآن می‌داند و از نظر واژه‌شناسان، واژه مودت در جایی به کار برده می‌شود که محبت توام با اطاعت باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: اینکه نه تنها سراسر ایران اسلامی، بلکه در تمام جهان ارادتمندان اهل بیت (ع) به نام امام صادق (ع) مجلس و عزاداری برپا می‌کنند چیزی نیست جز همین جمله پیامبر (ص) که می‌فرمایند: «هر چیزی اساس و پایه‌ای دارد که اساس و پایه اسلام بر محور و مدار محبت ما اهل بیت است».

آیت‌الله حسینی ‌بوشهری گفت: اولین لازمه محبت و دلدادگی به اهل بیت پیروی نسبت به دستورات آن‌هاست و باید دید زمانه ما امروز در خصوص رفتار و گفتار آن‌ها چه جایگاهی دارد.

وی اضافه کرد: اگر نسبت به اهل بیت (ع) اظهار ارادت می‌کنیم و در زندگی روزمره‌مان رعایت دستورات آن‌ها را نکنیم باید متوجه باشیم که این خط اهل بیت نیست و باید خطمان را عوض کنیم.

این مدرس حوزه‌های علمیه گفت: نکته دومی که در زندگی ما لازم است، تولی و تبری است که نگاه کردن به جایگاه دوستان و دشمنان اهل بیت است و اینکه آنچه اهل بیت از ما خواسته‌اند دوستی با دوستان و دشمنی با دشمنان آن‌ها بوده است.

آیت‌الله حسینی ‌بوشهری افزود: امام صادق (ع) می‌فرمایند: «شیعیان ما اهل هدایت، اهل تقوی، اهل خیر و ایمان و اهل فتح و پیروزی هستند» و این در واقع کارنامه درخشان امام صادق (ع) است.

وی تصریح کرد: امروز باید دید دشمنان اهل بیت (ع) در چه سنگری هستند و چگونه کودکان شیعه را به قتل می‌رسانند و باید دیدن این صحنه‌ها حال ما را دگرگون سازد و اگر نمی‌توانیم در آن کشور‌ها حاضر شویم برای پیروزی شیعیان و سرنگونی کفار حداقل باید دعا کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه بلا و مصیبت عنصر سوم محبت به اهل بیت (ع) است، بیان کرد: شیعه بودن عنصری برای رفاه و راحتی نیست، بلکه مانند سنگ طلا که در آتش به طلای ناب تبدیل می‌شود مؤمن نیز باید در اوج بلا‌ها قرار گیرد تا آبدیده شود.

وی گفت: نکته چهارم در محبت اهل بیت (ع) در این است که باید مواظب باشیم که مبادا با عملمان دل اهل بیت (ع) را به درد بیاوریم.

آیت‌الله حسینی ‌بوشهری عشق به اهل بیت را موجب آمرزش گناهان برشمرد و تصریح کرد: آدمی که محب اهل بیت (ع) باشد و خود را شبیه آنان کند و از آلودگی‌ها به دور باشد، خود به خود در مسیری قرار می‌گیرد که دیگر نمی‌تواند گناه کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری محبت اهل بیت را عامل ورود به بهشت دانست و گفت: کسانی که محبت اهل بیت (ع) را دارند دیگر غم و غصه­ ای ندارند، اما گاهی راه را گم می‌کنیم و باید یادمان باشد که شاگردی امام صادق خیلی ارزش دارد و سختی‌های طلبگی نباید ما را از راه‌مان جدا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر