کد خبر: 100871 A

نماینده مردم مشهد:

انقلاب اسلامی، اتفاقی ساکت در گوشه‌ای از دنیا نبوده، بلکه حاصل جریان فکری یک ملت متحد و یک صدا بوده است.

ایلنا: نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی انقلاب و نقش موثر مساجد اظهار داشت: انقلاب اسلامی، اتفاقی ساکت در گوشه ­ای از دنیا نبوده، بلکه حاصل جریان فکری یک ملت متحد و یک صدا بوده است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در ششمین همایش اندیشه­‌های آسمانی افزود: انقلاب اسلامی در کشور حرفی تازه است که با تکیه بر دین توانست و می‌­تواند مدیریت همه مسائل انسان را در دنیا بدست گیرد. اگر نگاهی به جایگاه دین در چشم دنیا قبل از انقلاب داشته باشید، می‌­ بینید که جهان دین را یک جریان شخصی می‌دانست و ما با انقلاب­مان نگاه به این تصور را تغییر دادیم. دین یک جریان حاکمیتی نبوده و نیست، بلکه حرف این است که دین می‌تواند حاکمیت کند.

پژمانفر اذعان داشت: امروز اگر بالا‌ترین تهاجمات را نسبت به ما دارند، تنها برای این است که ما داریم همه معادلات را برهم می‌زنیم و امروز برنامه و فکر و نگاه ما دارد اندیشه‌ها را عوض می‌کند. ایران اسلامی یک جریان فکری است. امروز جریان فکری ما نه تنها خاورمیانه، اروپا و آسیا را بلکه دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. خیلی از کشور‌ها چون رهبریت نداشتند پیروز نشدند و ما از برکت داشتن رهبر در کشورمان، اثرات خوشایندی را در پیروزی­‌ها تجربه کرده­‌ایم.

وی با اشاره به نقش مساجد بیان­ داشت: دین در مساجدش می‌تواند غوغا کند، چرا که هر چه هست در مسجد است و جریانات ناب نیز از قدیم تا امروز در مساجد تولید شده و می‌­شود.

نماینده مردم مشهد عنوان­ کرد: مسجد کانون همه مسائل جامعه است و حتی روزگاری قضاوت روابط بین الملل و مشورت­‌ها در مساجد صورت می‌­گرفت و زمان پیغمبر در هر گوشه و کنار مسجد فعالیت­‌هایی برای دین انجام می‌­ شد.

حجت ­الاسلام پژمانفر با تاکید بر اینکه ذات مسجد یک جریان هدایت شده است اظهارداشت: ما می‌­ توانیم با تشکیل تیم­‌های فوتبال محلی و برگزاری کلاس­ه‌ای تقویتی و درسی برای بچه­‌های محل، اهمیت حضور در مساجد را افزایش دهیم و فرزندانمان را با راهکارهای خلاق جذب مساجد سازیم.

وی افزود: مسجد باید کانون همه امور ما باشد و امروز نیاز مسجد به طلبه­‌های خوب با نشاط، بیشتر از هر روز دیگری است. ‌گاه متاسفانه تمام سرمایه­ گذاری­‌ها به سمت هنر و کاشی کاری در مساجد این اماکن خاص می‌­ شود، در صورتی که مهم‌ترین اصل مسجد توجه به نرم ­افزار و مدیریت است و جوانان باید برای آن برنامه­ ریزی کنند.

نماینده مردم مشهد تصریح کرد: مساجد نیاز به حمایت بسیار دارند و از این­ رو در مجل به دنبال مصوبات مثبتی جهت توسعه زیرساخت­‌های مساجد هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما همه چیز را از مساجد داریم، با نقل قولی از امام (ره) اذعان­ داشت: به نقل از امام مسجد‌ها سنگر هستند، نه سنگری نظامی، بلکه جایی است که مدیریت همه مسائل در مقابل همه تهاجمات در آن شکل می‌­ گیرد. اگر می‌خواهید بچه­ های­مان در محلات سطح شهر و کشور ایمن باشند، باید آن‌ها را به حضور در مساجد با استفاده از خلاقیت­‌ها، تشویق کرد با حضور در مسجد، هر نفسی ضمانتی است برای سلامتی در آینده زندگی و باید این فرصت را غنیمت شمرد.

نماینده مردم مشهد خاطر نشان­ کرد: مجلس سعی دارد در توسعه فعالیت­‌های مسجدی، ‌‌‌نهایت تلاش و برنامه­ ریزی را داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر