کد خبر: 100854 A

در پنچ ماهه نخست سال جاری؛

مدیرکل دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی از خرید 250 هزار تن گندم از کشاورزان استان در پنج ماه نخست امسال خبر داد.

ایلنا: مدیرکل دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی از خرید ۲۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان در پنج ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، علی رسولیان افزود: از این میزان گندم ۲۲۰هزار تن توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی، ۲۰ هزار تن از طریق تعاون روستایی و بقیه به وسیله کارخانجات آرد استان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان خرید گندم در شهرستان‌های تربت جام، مشهد و فریمان صورت گرفته است، اظهار داشت: هزینهٔ خرید گندم از کشاورزان تا تاریخ ۲۰ مردادماه به کشاورزان پرداخت شده است و پیگیری‌های لازم توسط استانداری جهت پرداخت مبلغ باقی مانده در دست اقدام است.

رسولیان از برگزاری بیش از ۱۶۵ جلسه به منظور ساماندهی روند خرید گندم از کشاورزان در سطح فرمانداری‌های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته تاکنون ۱۰۰مرکز دولتی برای خرید گندم در سطح استان فعال شده است.

مدیرکل دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: با همکاری کشاورزان و حذف واسطه‌های خرید گندم، سود بیشتری نصیب گندم کاران استان شود و زمینهٔ بهبود وضعیت معیشت آنان فراهم شود.

استانداری خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر