کد خبر: 100509 A

بانوی تازه مسلمان آلمانی:

اگر از غیرمسلمانان در خیابان‌های اروپا و آمریکا سوال شود که اسلام را در چند کلمه خلاصه کنند، مطمئن هستم که پاسخ آن‌ها از روی ناآگاهی کلماتی هم‌چون خشونت، سختگیری، رفتار بد با زنان و عدم رعایت حقوق بشر خواهد بود.

ایلنا: یک بانوی تازه مسلمان آلمانی در حرم مطهر رضوی گفت: گرایش مردم به عقاید دینی افزایش یافته و دنیا تشنه معنویت و ارزش‌های اخلاقی است.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبر جشن‌های میلاد رضوی، «الیزابیت کتکاچیتری» بانوی ۳۰ ساله آلمانی با به زبان آوردن شهادتین در حرم مطهر رضوی به دین مبین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.
وی با بیان اینکه رسانه‌های نقش به سزایی در شناساندن ابعاد مختلف دین اسلام به مردم دنیا دارد، اظهارداشت: اگر از غیرمسلمانان در خیابان‌های اروپا و آمریکا سوال شود که اسلام را در چند کلمه خلاصه کنند، مطمئن هستم که پاسخ آن‌ها از روی ناآگاهی کلماتی هم‌چون خشونت، سختگیری، رفتار بد با زنان و عدم رعایت حقوق بشر خواهد بود.
این بانوی تازه مسلمان افزود: سال گذشته به واسطه یکی از دوستانم به ایران آمدم، در این سفر نگاهم نسبت به مسلمانان به طور کامل تغییر کرد و بر خلاف آنچه که به دلیل تبلیغات سوء رسانه‌های اروپایی و غربی از اسلام و مسلمانان در اذهان است، حس نوع دوستی، برادری، مهربانی و جایگاه والا و ارزشمند زن را که یک جامعه اسلامی است، به وضوح دیدم.
وی با بیان اینکه سفرم به ایران و مشهد مقدس انگیزه‌ای شد که در مورد دین اسلام تحقیقاتی داشته باشم، افزود: از آن زمان تاکنون بار‌ها از یکی از دوستان مسلمانم سوالاتی را در مورد دین اسلام پرسیدم و او به من پیشنهاد داد که قرآن بخوانم.
کتکاچیتری ادامه داد: با خواندن قرآن نسبت به دین اسلام نظر مساعدتری پیدا کردم و در روز چندین ساعت قرآن می‌خواندم به طوری که از دورن احساس می‌کردم که آیات قرآن با من صحبت می‌کند.
وی گفت: تمامی دستورالعمل‌های یک زندگی با آرامش و سعادتمند در قرآن آمده است و به تمامی نکات ظریف زندگی همچون، احترام به یکدیگر، آداب معاشرت، حجاب، مهربانی، عبادت، سیاحت و... در این کتاب آسمانی اشاره شده است.
این زائر حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه سومین‌بار است که به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شود، گفت: ابتدا شهر مشهد را به عنوان یک مکان سیاحتی برای سفر انتخاب کردم، ولی زمانی که به این حریم ملکوتی پا گذاشتم بیشتر از اینکه معماری و بناهای آن نظرم را جلب کند، مجذوب معنویت و عظمت این حرم شدم.
وی ادامه داد: در تمامی دفعاتی که به حرم مطهر امام رضا (ع) مشرف شده‌ام، آن حضرت با عنایت ویژه تمام خواسته‌های من را برآورده کرده‌اند و ارتباط معنوی ویژه‌ای حتی از راه دور با این امام رئوف دارم.
این بانوی تازه مسلمان افزود: اماکن مذهبی به ویژه حرم حضرت رضا (ع) ملجأ و پناهگاهی معنوی است که انسان با حضور در این حریم قدسی آرامش و نزدیکی به خداوند را احساس می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر