کد خبر: 100279 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی مطرح کرد:

از مهمترین راه‌های رشد اقتصادی کشور را، صنعتی شدن در بسیاری از زمینه‌های اقتصادی دانست.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: ۱۲ درصد تولید سالیانه خودرو و ۱۴ درصد قطعات و مجموعه‌های خودرو از نظر ارزشی کشور در خراسان رضوی تولید می‌شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، ناصر فخر موحدی در حاشیه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو و صنایع وابسته اظهار داشت: صنعت خودرو سازی استان یا بهره‌مندی از مجهز‌ترین و پیشرفته‌ترین خطوط مونتاژ در کشور توان تولید یکصد و پنجاه هزار دستگاه خودرو سواری را در سال داراست که معادل ۱۲% ظرفیت تولید سالیانه خودرو کشور است.

وی با تاکید بر اینکه در میان بخش‌های صنعتی بخش خودرو قطعات و مجموعه‌های خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: در افق ۱۴۰۴، سهم صنعت و معدن در اقتصاد کشور ۲۵درصد در نظر گرفته شده که به‌طور یقین در گسترش کار صنعت و معدن تاثیر به‌سزایی خواهد داشت و سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه را می‌طلبد.

وی از مهم‌ترین راه‌های رشد اقتصادی کشور را، صنعتی شدن در بسیاری از زمینه‌های اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: به‌نظر می‌رسد برای نیل به این هدف، همگرای بیشتر بین صنعت و دانشگاه ضروریست.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو و صنایع وابسته که بزرگ‌ترین نمایشگاه خودرو ایران لقب گرفته است از ۵ تا ۸ شهریور ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهد شد که خوشبختانه در سال جاری با تلاش و همت مجموعه صنعت استان (سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و...) این نمایشگاه با «رشد ۷۰ درصدی» نسبت به سال گذشته و درفضایی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع برگزار می‌شود و با استقبال ۱۵۰ شرکت تولید کننده و واردکننده قطعات خودرو و بیش از ۲۵ خودرو ساز بر‌تر داخلی و خارجی از کشورهای چین، کره، ژاپن، آلمان و انگلیس مواجه شده است.

مشهد سازمان صنعت، معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر