کد خبر: 100232 A

رییس كمیته علمی كنگره بین المللی قرآن كریم از ارایه مقالات منتخب با توجه به محتوا و ارتباط موضوعی با محورهای این كنگره به سه صورت ارایه سخنرانی و چاپ كامل مقاله، چاپ خلاصه مقاله و ارایه مقاله به صورت پوستر در این كنگره خبر داد.

ایلنا: دبیرعلمی نخستین کنگره بین المللی قرآن کریم، ‌انسان و جامعه از ارسال ۶۱۷ مقاله به دبیرخانه کمیته علمی کنگره علمی قرآن کریم در مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد علی خلیل‌زاده در آخرین نشست اعضای کمیته علمی این کنگره که در محل مرکز رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، افزود: این تعداد مقاله در ۱۶ محور به دبیرخانه اولین کنگره بین المللی قرآن کریم ارسال شده است.
وی گفت: با پایان یافتن فراخوان ارسال مقاله از مجموع ۶۱۷ مقاله ارسالی پس از چندین نوبت ارزیابی و داوری در ‌‌نهایت ۱۶۳ مقاله در چهار کمیته تخصصی داوری نهایی می‌شود.
او افزود: ۴۱ مقاله در نخستین کمیته تخصصی با سه محور قرآن و اخلاق، قرآن و معنویت و قرآن و کمال انسانی ارزیابی می‌شود.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد قرآن و حقوق، قرآن و جامعه و قرآن و خانواده را محورهای کمیته تخصصی دوم بر شمرد و گفت: در این محور‌ها ۵۰ مقاله ارزیابی می‌شود.
خلیل‌زاده گفت: ارزیابی ۴۷ مقاله در محورهای قرآن و مدیریت، قرآن و عدالت، قرآن و حکومت و قرآن و علوم صورت می‌گیرد.
وی افزود: قرآن و چالشهای انسان معاصر، قرآن و بیداری اسلامی، قرآن و فرهنگ و تمدن، قرآن و ادیان و موضوعات آزاد محورهای کمیته تخصصی چهارم این کنگره است که ۲۵ مقاله باقیمانده در آن مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
رییس کمیته علمی کنگره بین المللی قرآن کریم از ارایه مقالات منتخب با توجه به محتوا و ارتباط موضوعی با محورهای این کنگره به سه صورت ارایه سخنرانی و چاپ کامل مقاله، چاپ خلاصه مقاله و ارایه مقاله به صورت پوس‌تر در این کنگره خبر داد.
اوّلین همایش بین المللی قرآن کریم، ‌انسان و جامعه با هدف تبادل ایده و دانشهای قرآنی همراه با رویکردی نوین در بررسی قرآن کریم و موضوعات مربوط به آن ۲۹ و ۳۰ آبان ۱۳۹۲ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار می‌شود.
دکتر مجید معارف، دکتر آذرتاش آذرنوش، دکترمحمدعلی مهدوی راد، دکتر بهاءالدین خرمشاهی، دکتر محمد فاطمی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی اصفهانی، حسنین رجبعلی، مظفر اقبال، محمود ایوب و عمران حسین از سخنرانان کلیدی این کنگره هستند.

دانشگاه ازاد مشهد کنگره بین المللی قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر