کد خبر: 4880 A

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بشرویه خراسان جنوبی:

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بشرویه در استان خراسان جنوبی گفت: تعاونی های بشرویه در بخشهای تولیدی،خدماتی و کشاورزی و دامداری فعال هستند.

بیرجند - ایلنا: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بشرویه اظهار داشت: با توجه به اشتغال اکثر مردم این شهرستان در بخش کشاورزی هم‌اکنون ۶۳ درصد تعاونی‌های بشرویه در بخش تولیدی، خدماتی، کشاورزی و دامداری فعالیت می‌کنند.

سید‌ضیاء حسن‌زاده می‌دانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا افرود: از سال گذشته در راستای ایجاد تعاونی‌ها در شهرستان بشرویه تاکنون ۲۸ موافقت‌نامه برای فعالیت تعاونی‌ها صادر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر مردم شهرستان در بخش کشاورزی و دامداری اشتغال دارند، هم‌اکنون ۶۳ درصد تعاونی‌ها نیز در بخش‌های تولیدی، خدماتی، کشاورزی و دامداری فعالیت داشته و مابقی تعاونی‌ها در بخش صنعت و صنوف دیگر تشکیل شده و فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بشرویه تصریح کرد: از محل صندوق مهر امام رضا (ع) و اعتبارات سرمایه در گردش بانک توسعه تعاون به ۱۷ تعاونی در این شهرستان مبلغ ۵ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال اعتبار پرداخت شده است.

حسن‌زاده می‌دانی با بیان اینکه نظارت بر تعاونی‌ها از وظایف بخش تعاون است، یادآور شد: ماهانه از تعاونی‌های شهرستان بازدید انجام شده و نواقص فعالیت تعاونی‌ها به صورت کتبی اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: با بازدیدهای کار‌شناسان تعاون از شرکت‌های تعاونی و بر حسب امتیازات کسب شده، از محل اعتبارات بلاعوض در پایان هر سال مدیران عامل تعاونی‌های بر‌تر تشویق می‌شوند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بشرویه از فعالیت هفت تعاونی مسکن در شهرستان بشرویه خبر داد و افزود: ساخت ۷۰۰ واحد مسکن مهر در این شهرستان آغاز شده که تاکنون ۵۱۰ واحد تکمیل شده و با تمامی امتیازات اعم از آب، برق، گاز و تلفن به سهامداران واگذار شده است و مابقی واحدهای مسکن مهر تا دهه فجر امسال قابل بهره‌برداری هستند.

حسن‌زاده می‌دانی گفت: هیئت تشخیص و شورای سازش با حکم وزارت‌ تعاون در بشرویه تشکیل شده و تمامی احکام حوزه کار، بازرسی و امور مربوط به کارفرما و کارگران در این شهرستان انجام می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر