کد خبر: 38929 A

سالانه 2 هزار و 400 تن از محصولات پولکی و نبات چهار محال و بختیاری به کشور های تاجیکستان، کویت و امارات متحده عربی صادر می شود که این مقدار صادرات، 4میلیون و 800 هزار دلار در آمد ارزی برای استان دارد.

ایلنا - شهر کرد: استان چهارمحال و بختیاری پس از استان اصفهان دومین تولیدکننده پولکی کشور و پس از استان‌های خراسان رضوی، اصفهان و یزد چهارمین تولید کننده نبات کشور است.

به گزارش ایلنا، رئیس اتحادیه قندریزان چهارمحال و بختیاری گفت: با بهره‌برداری از این کارگاه بزرگ صنعتی سالانه 800 تن به تولید پولکی و نبات این استان افزوده شد. هم اکنون سالانه  8هزار و 800 تن پولکی و نبات در چهار محال و بختیاری تولید می‌شود که این میزان تولید، سالانه بیش از 230 میلیارد ریال گردش مالی دارد.

سالانه 2 هزار و 400 تن از محصولات پولکی و نبات چهار محال و بختیاری به کشور های تاجیکستان، کویت و امارات متحده عربی صادر می شود که این مقدار صادرات،  4میلیون و 800 هزار دلار در آمد ارزی برای استان دارد.

اقای توکلی گفت برای ساخت بزرگترین کارگاه تولید پولکی و نبات غرب کشور با هزار و 200متر مربع زیربنا، 8 میلیارد ریال از محل بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است. حذف استفاده از شعله مستقیم و جایگزینی بخار پز از مزایای صنعتی کردن کارگاههای پولکی و نبات استان است.هم اکنون 600نفر در دو کارگاه صنعتی و 140 کار گاه سنتی پولکی و نبات در چهارمحال و بختیاری مشغول فعالیت‌اند و سالانه 3هزار و 600 تن از تولیدات پولکی و نبات استان چهار محال و بختیاری به 15 استان کشور ارسال می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر