کد خبر: 85334 A

مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی:

سال گذشته اخراج 36 هراز کارگر در مراجع حل اختلاف تایید شد

چکیده: «سال گذشته در مراجع حل اختلاف به 290 هزار پرورنده رسیدگی شد/ در این رسیدگی حکم اخراج حدود 36 هزار کارگر تایید شد/ این آمار در مقایسه با سنوات گذشته کاهش داشته است/ بهبود مدیریت روابط کار از دلایل این کاهش بوده است».

سال گذشته اخراج 36 هراز کارگر در مراجع حل اختلاف تایید شد

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه بر اساس آمارهای موجود سال گذشته در کل کشور تعداد 290 هزار فقره پرونده شکایات در مرجع حل اختلاف مورد رسیدگی قرار گرفته بود، گفت: این آمار در مقایسه با سنوات گذشته کاهش یافته است.

اسماعیل ظریفی آزاد در حاشیه نخستین همایش روابط کار استان مازندران به خبرنگار ایلنا گفت: آشنایی کامل با مجموعه قوانین ائین دادرسی کار و مقررات جاری در مجامع حل اختلاف نیاز اساسی و پایه برای اعضای هیات‌های تشخیص و حل اختلاف است و در این راستا مقرر شده تا با برگزاری جلساتی از این دست ضمن آموزش قوانین کار و تامین اجتماعی در خصوص آخرین نکات و دستورالعمل های جدید به سوالات و ابهامات موجود اطلاع رسانی کنیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: سال گذشته در مجموع آمار کل کشور تعداد 290 هزار فقره پرونده شکایات در مرجع حل اختلاف مورد رسیدگی قرار گرفته بود که این آمار نسبت به سنوات گذشته کاهش یافته است.

ظریفی آزاد یکی از عمده ترین علل این امر را فعال شدن شوراهای سازش در واحد های صنعتی و تشکل های کارگری برشمرد و تصریح کرد: حدود 35 درصد دعاوی مطرح شده در شوراهای سازش حل و فصل گردیده است.

مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: خوشبختانه با فعال سازی صدر ماده 158 قانون کار که تا قبل از سال 85 اجرا نمی گردید هم اکنون بیش از 5 هزار شورای سازش در کشور فعال است.

وی همچنین از بهبود مدیریت روابط کار به عنوان یکی از عوامل موثر در کاهش پرونده‌های ثبت شده در مراجع تشخیص و حل اختلاف نام برد.

ظریفی آزاد خاطر نشان کرد: در سال گذشته برای کمتر از 36 هزار کارگر حکم اخراج صادر شده مورد تایید قرار گرفته است.

مدیر‌کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین درخصوص رتبه بندی و امتیازات ادارات استانی این وزارت خانه گفت: دو سال پیاپی استان قزوین بالاترین رتبه را بخود اختصاص داده و استان مازندران نیز در سالجاری با صعود بیست پله ای به رتبه 7 ارتقاء بافته است.

اخراج پایان سال 91 اخراج ابتدای سال 92 اخراج کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر