کد خبر: 53460 A

صبح امروز؛

طبق آیین نامه انتخابات از یک نفر تا ۵ هزار نفر عضو می‌توانند یک نفر را به عنوان عضو اصلی و یک نفر دیگر را به عنوان عضو عدل البدل انتخاب کنند.

کنگره اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری صبح امروز دوشنبه –چهارده اسفند، با حضور حسین کمالی عضو شورای مرکزی خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران و حسن صادقی معاون دبیرکل خانه کارگر  و جمعی از پیشکسوتان و مسئولان جامعه کارگری در محل سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در تشریح جزئیات برگزاری این کنگره در جمع اعضا ء گفت: این کنگره همانند کنگره‌های استانی خانه کارگرهر چهار سال یکبار، طبق سهمیه با حضور پیشکسوتان جامعه کارگری برگزار می شود که در آن اعضای شورای مرکزی و نظارت خانه کارگر انتخاب می‌شوند.

حسن صادقی افزود: با توجه به اینکه اتحادیه پیشکسوتان بر اساس بند ۴ اساسنامه خانه کارگر چند سالی است که شکل گرفته است و مشروعیت فعالیت اتحادیه نشات گرفته از تشکیلات خانه کارگر است، لذا اتحادیه پیشکسوتان درانتخاب چیدمان اعضا و مسئولان تشکیلات مرکزی خانه کارگر، طبق سهمیه در نظر گرفته شده این کنگره را تشکیل داده است.

معاون دبیر کل خانه کارگر در امور شهرستانها تعداد اعضای اتحادیه پیشکسوتان را حدو د۳ هزار نفر اعلام کرد و گفت: طبق آیین نامه انتخابات از یک نفر تا ۵ هزار نفر عضو می‌توانند یک نفر را به عنوان عضو اصلی و یک نفر دیگر را به عنوان عضو عدل البدل انتخاب کنند.

او در این زمینه اضافه کرد: به همین ترتیب از ۵ هزار و یک نفر تا ۱۰ هزار نفر عضو نیز می‌توانند دو نفر عضو اصلی و یک نفر عدل البدل انتخاب کنند.

گفتنی است در این کنگره ۳۸۸ نفر از اعضاء حضور پیدا کردند که با انتخاب هیئت رئیسه از میان سه نفر کاندید یک نفر به عنوان عضو اصلی و یک نفر هم به عنوان عضو عدل البدل برای حضو در انتخابات اعضای اصلی تشکیلت مرکزی خانه کارگر انتخاب می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر