کد خبر: 22913 A

رئیس اتحادیه كارگران صنایع مهندسی مصر در گفت‌وگو با ایلنا:

اعضای اتحادیه كارگران جهان باید دست به دست هم داده و برای كاهش تاثیرات منفی تحریم‌ها روی كارگران (ایرانی) حداكثر تلاش خود را انجام دهند/ این اقدام نه یك ژست و حركت نمایشی صنفی بلكه یك وظیفه انسانی است.

رئیس اتحادیه كارگران صنایع مهندسی مصر با انتقاد از تحریم‌های غرب علیه ایران كه عرصه را بر طبقه كارگر تنگ‌تر كرده است، گفت كه در شرایط تحریم، اعمال سیاست‌های ریاضتی بر طبقه كارگر باید آخرین تیر دولت‌ها باشد.

«صلاح حسن» با تاكید بر این‌كه در پیش گرفتن سیاست تحریم نوعی بهانه‌تراشی برای جلوگیری از پیشرفت صنعتی ایران است، به ایلنا گفت كه پیشرفت‌های اخیر علمی، فنی و تكنیكی ایران نشان داده است كه غرب در تحقق این هدف ناكام مانده است.

این عضو فدراسیون كارگری عرب تاكید كرد كه تلاش برای حمایت از كارگران در برابر آثار سوء تحریم‌ها باید از مرحله حرف، شعار و بیانیه فراتر رفته و تدابیر عملی برای آن اندیشیده شود كه در این میان اتحادیه كارگران جهان (WFTU) می‌تواند نقشی پیشرو داشته باشد.

حسن افزود كه در شرایط بحران اقتصادی و به طور مشخص در شرایط تحریم، اعمال سیاست‌های ریاضتی بر طبقه كارگر باید آخرین تیر تركش دولت‌ها باشد و مسئولان هر جامعه باید تلاش كنند با در پیش گرفتن تدابیر دیگر، این بحران را پشت سر بگذارند ولی امروز شاهد آن هستیم كه كارگران و قشر كم درآمد در هر جامعه نخستین قربانیان بحران‌های اقتصادی هستند.

وی تاكید كرد كه اعضای اتحادیه كارگران جهان باید دست به دست هم داده و برای كاهش تاثیرات منفی تحریم‌ها روی كارگران (ایرانی) حداكثر تلاش خود را انجام دهند؛ این اقدام نه یك ژست و حركت نمایشی صنفی بلكه یك وظیفه انسانی است.

فدراسیون‌ کارگران جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر