کد خبر: 11468 A

امام جمعه قرچک:

امام جمعه قرچک گفت: مباحث گرانی و کمبود اشتغالزایی بیداد می کند که باید دانست، فقر و بیکاری مادر مفاسد است.

ایلنا - قرچک: حجت الاسلام  امام جمعه قرچک در خطبه اول نمازجمعه این شهر ضمن دعوت آحاد مردم به تقوا الهی بیان داشت: روز "دحو الارض" روزی است که نخستین خشکی ها از زمین سر برآوردند و بر طبق روایات نخستین خشکی زمین سرزمین مکه بوده است که به همین سبب ام القراء یا "مادر آبادی ها" نام گرفت.

به گزار ایلنا حجت الله اسماعیلی ادامه داد: از حضرت علی(ع) نقل شده است: "اولین رحمتی که به زمین نازل شد روز 25 ذی القعده بوده است، لذا اگر کسی این روز را روزه بگیرد و شب را به عبادت بپردازد، پاداش عبادت یکسال را دارد"؛ همچنین حضرت علی(ع) ادامه دادند: "در این روز اگر گروهی جمعی ذکر بگویند و دعا کنند، حاجتشان قبل از آنکه متفرق شوند، برآورده می شود".

خطیب جمعه قرچک پیرامون نزول نعمتهای الهی گفت: هزاران هزار رحمت نازل می شود که قسمتی از این رحمت واسعه نصیب کسانی می شود که جمع باشند و دعا کنند.

وی افزود: از دعاهای دسته جمعی همه ما در این روز " لا حَولَ ولا قُوّةَ إلاّ باللّه" و "یا مُقیلَ العَثرات اَقلنی عَثرتی"(ای نادیده گیرنده لغزشها، لغزشهایم را نادیده بگیر)، "یا مجیب الدعوات، اجب دعوتی"(ای اجابت کننده دعاها، اجابت کن دعایم را)، "یا سامع الاصوات، اسمع صوتی"(ای شنونده صداها، بشنو صدایم را) است.

حجت الاسلام اسماعیلی در آغاز خطبه دوم نماز جمعه شهر قرچک ضمن دعوت مجدد به تقوی الهی، با تأکید به آغاز ماه ذی الحجه گفت: بهترین نگهبان و پناهگاه ما و حلقه اتصال ما با خداوند و قرآن و عترت دعاست.

مهمترین عامل سعادت جامعه نصرت دین الهی است

وی مهمترین عامل سعادت جامعه را نصرت دین الهی دانست و تأکید کرد: عمل به اوامر الهی و حرکت در مسیر خدایی و رونق دادن به ارزشها و مبارزه با فساد و فحشا از عوامل سعادت است؛ باید به آیه " قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَکرُوا"(من فقط به شما یک اندرز مى‏دهم که دو دو و به تنهایى براى خدا بپا خیزید، سپس بیندیشید که چقدر مؤثر بوده است) ایمان داشته باشیم.

خطیب جمعه قرچک با تأکید ویژه بر اصلاح اجتماعی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود و از دست اهلش گرفته شود، همه چیز در هم می پیچد و آنگاه باید به این فکر باشیم که خداوند چه برکتی را باید عنایت کند.

وی با خطاب قرار دادن جامعه آموزشی و دانشگاهی کشور گفت: بعضی از اساتید دانشگاه ها و مربیان مدارس هر چه دلشان می خواهد می گویند و با کمال جسارت به مقدسات اهانت می کنند که باید آگاه باشند، این رویه تمام خواهد شد.

حرکتهای غربی پیشرفت نیست بلکه پس رفت به جاهلیت است

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان بارها گفته اند معیار پیشرفت در مناطق اسلامی با پیشرفت در مناطق غربی و سکولار متفاوت است، آنها یک بعد را می بینند و به هر قیمتی می خواهند پیشرفت کنند اما آن حرکتها پیشرفت نیست بلکه پس رفت به جاهلیت است.

حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: در حکومت و منطق اسلامی، همه پیشرفتها باید در خدمت اسلام بوده و انسانیت، عدالت، شرافت و عزت باید در راستای اسلام باشد؛ پیشرفت در اخلاق و معنویت هدف نهایی ماست، در این نوع پیشرفت هم دنیا و هم آخرت تأمین می شود.

وی با تأکید بر لزوم اهمیت به نسل جوان و غرور ملی ادامه داد: ملت ما برتر است و جوانان نخبه ما بسیارند؛ اساتید مومن و مخلص و متعهد در دانشگاه های کشور و شهر ما کم نیستند؛ باید با عزم و اراده قوی و ایمان راسخ به پیشرفتهای مختلف رسید چراکه از هر نظر غنی هستیم؛ منابع اصلی ما مثل انرژی، نفت، گاز و منابع طبیعی در رتبه های نخست جهانی هستند.

توجه به نسل جوان و تهدیدهایی که خانواده ها را در برگرفته، بسیار مهم است

امام جمعه قرچک در ادامه هشدار داد: توجه به نسل جوان و تهدیدهایی که خانواده ما را در برگرفته، بسیار مهم است؛ مسئله تحدید نسلها را که حضرت آقا به شدت به آن انتقاد داشتند و حتی خودشان را مورد خطاب قرار دادند، جدی بگیرید؛ همه ما اشتباه کردیم، شور و نشاط و قدرت علمی، دفاعی، عاطفی در جوانهاست؛ محدود سازی های بی رویه انجام ندهیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تأکید کرد: رهبری به مباحث گرانی و اشتغالزایی اشارات ویژه داشتند و بنده نیز تأکید ویژه می کنم که مادر مفاسد، فقر و بیکاری است.

مسئله انرژی هسته ای بهانه است، مخالفت اصلی آنها با اسلام است

خطیب جمعه قرچک در ادامه گفت: با بزرگ کردن مسئله تحریم، آب در آسیاب دشمن نریزیم؛ تحریم ها مال امروز و دیروز نیست بلکه از اول انقلاب بوده است؛ انرژی هسته ای بهانه است، آنها از اول با اسلام مخالف بوده اند و تمام بهانه هایشان دروغ است.

حجت الاسلام اسماعیلی در پایان تأکید کرد: بعضی بی تدبیری ها مشکلات را افزایش می دهد، در صورتی که این مشکلات به راحتی قابل حل است؛ مشکلات دنیای غرب و اروپا به مراتب پیچیده تر از مشکلات ماست و ما نیز با توفیق الهی و راهنمایی مقام معظم رهبری و همکاری مردم بصیر، خداجوی و ولایتمدار از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

قرچک نماز جمعه شهر قرچک حجت الاسلام اسماعیلی اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر