کد خبر: 33312 A

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر

تنها یکی از الزامات کنترل بازار بحث نظارت وبازرسی است/ شبنم معرف طرح شبکه بازرسی ونظارت مردمی است/از طریق ارسال پیامك ماهیت و اصالت كالا مشخص می شود.

ایلنا - بوشهر: اسماعیل مرحمتی طرح شبنم معرف شبکه بازرسی ونظارت مردمی است و مردم و همشهریان با نظارت دقیق خود بیشترین نقش وتاثیر را در اجرای مطلوب آن برعهده خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار خبر گزاری ایلنا رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر علت تمدید و به تعویق افتادن مرحله دوم اجرای طرح شبنم در سطح عرضه را ایجاد هماهنگی های بیشتر با اتحادیه های صنفی و اطلاع رسانی جامع تر به اصناف ذكر كرد.

وی در جمع خبرنگاران بوشهر با اشاره به اینكه نباید انتظار داشته باشیم که فقط با بازرسی و نظارت می توان بازار را کنترل کرد، افزود: تنها یکی از الزامات کنترل بازار بحث نظارت وبازرسی است و همكاری همه مسئولین و مردم را می طلبد.

اسماعیل مرحمتی خاطر نشان كرد: در حال حاضر 9 مخزن دار و 25 نصاب فرآیند نصب باركدهای دو بعدی طرح شبنم بر كالاهای وارداتی را بر عهده دارند و مرحله دوم اجرای این در سطح عرضه بدلیل تقاضای برخی از اصناف تا پایان آذرماه به تعویق افتاده و زیر نظر دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اول بهمن اجرایی خواهد شد.

وی عنوان كرد: نام طرح شبنم معرف شبکه بازرسی ونظارت مردمی است و مردم و همشهریان با نظارت دقیق خود بیشترین نقش وتاثیر را در اجرای مطلوب آن برعهده خواهند داشت.

مرحمتی با ذكر این نكته كه تمهیدات لازم و جلسات زیادی با دستگاههای مسئول جهت اجرای هرچه بهتر این طرح برگزار شده است تصریح كرد: در اجرای این طرح هر کالایی که وارد کشور می‎شود باید در مرحله ثبت سفارش بارکد دو بعدی دریافت کند.

این مقام مسئول تاكید داشت: از محاسن این طرح آن است كه در یك لحظه و از طریق ارسال پیامك ماهیت واصالت كالا مشخص با توجه به شناسه منحصر به فرد آن می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر