کد خبر: 32205 A

رییس جمهور:

توسعه صنایع پایین دستی علاوه بر سود و بهره وری فراوان، به اشتغال و تولید ثروت بیشتر در کشور کمک می کند.

ایلنا - بوشهر: تاکید بر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و افزود: توسعه صنایع پایین دستی علاوه بر سود و بهره وری فراوان، به اشتغال و تولید ثروت بیشتر در کشور کمک می کند.

به گزارش خبر نگار ایلنا، رییس جمهور امروز (شنبه 9 دی) در حاشیه مراسم افتتاح دو طرح مهر ماندگار پتروشیمی کشور (فاز اول پتروشیمی کاویان و فاز نخست خط لوله اتیلن غرب) در جمع وزیر نفت، مدیران ارشد صنعت نفت، استاندار و مقامات استان بوشهر در محل پتروشیمی کاویان افزود: کار صنت پتروشیمی با افتتاح این دو طرح به پایان نرسیده بلکه این آغاز یک راه بزرگ است.

احمدی نژاد ادامه داد: باید برای احداث کارخانه هایی که در طول مسیر خط لوله انتقال اتیلن غرب کشور می توانند با استفاده از پلی اتیلن و PVC، کالا و فرآورده های با سود بالاتر، تولید کنند، برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه سود و بهره وری بیشتر در ایجاد و توسعه صنایع پایین دستی است، افزود: سرمایه گذاری در دو طرح بهره برداری شده بسیار قابل توجه است اما توسعه صنایع پایین دستی موجب اشتغال بالاتر و ثروت بیشتر برای کشور و ملت عزیز ایران خواهد شد؛ در واقع این دو طرح زیرساختی مناسب و موثر برای توسعه صنایع پایین دستی است.

پتروشمی بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر