کد خبر: 71289 A

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان ایلام، برداشت از حساب‌های بانکی افراد را شایع‌ترین نوع جرم در فضای مجازی دانست.

ایلنا: سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان ایلام برداشت از حساب‌های بانکی افراد را شایع ترین نوع جرم در فضای مجازی دانست و گفت: با وجود هشدارهای پلیس باز برخی گرفتار دام کلاهبرداران می شوند.

به گزارش ایلنا از ایلام، سرگرد "علی عباس کسانی "در این باره گفت: کلاهبرداران در این شیوه با ترفندهای خاص و با اخذ شماره حساب و شماره کارت و کلمه عبور از طعمه‌های خود در یک فرصت مناسب اقدام به برداشتن پول از حساب‌های آن‌ها می‌کنند.

وی اضافه کرد: با وجود هشدارهای مختلف باز هم شاهد اینگونه کلاهبرداری‌های اینترنتی هستیم و متأسفانه برخی افراد به طمع به دست آوردن پول فریب کلاهبرداران را می‌خورند.

سرپرست پلیس فتا ایلام بار دیگر از دارندگان حساب‌های عابر بانک خواست فریب این افراد را نخورده و به هیچ وجه رمز عبور کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه سایت‌های معتبر دارای کلیه امنیتی هستند گفت: افراد در خریدهای مجازی از طریق اینترنت باید مراقب سایت های جعلی باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر