کد خبر: 71288 A

آموزش شهروندی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی و فرهنگ انسانی در جامعه است.

ایلنا: فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: آموزش شهروندی سرمایه‌گذاری برای آینده است.

به گزارش ایلنا از ایلام، سردار "علی دولتی" اظهار داشت: آموزش شهروندی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی و فرهنگ انسانی در جامعه است.

وی افزود: آموزش شهروندی موجب تحکیم و تقویت نظام ارزش‌ها شده و در نهایت پایه‌های مشارکت پایدار را در جامعه استحکام می‌بخشد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: امسال تابلو مشخصی دارد و تلاش در عرصه علم و دانش، وظیفه‌ای است که همواره در طول برنامه آموزش و پرورش کاملاً مشخص است.

سردار دولتی با اشاره به موفقیت‌های کشور درعرصه‌های مختلف گفت: پیشرفت‌های کشور بیانگر این رویکرد است که مجموعه تعلیم و تربیت کشور با تلاش ایثارگرانه خود در راستای استحکام سازی پایه‌های علمی کشور تلاش دارد.

وی با تأکید بر این نکته که امنیت یک تولید اجتماعی است اظهار داشت:نظم و انضباط یک تولید اجتماعی است که حاصل همه کارکردها است و نقش خانواده بزرگ آموزش و پرورش در این موضوع موثراست.

فرماندهی انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه همه برای وجود و حفظ امنیت دغدغه دارند، گفت: احساس مسئولیت همه اقشار جامعه در این راستا امری لازم و ضروری است و سهم مردم در تأمین امنیت و حفظ آرامش جامعه در گرو همکاری و تعامل با پلیس است.

سردار دولتی در ادامه با تأکید بر از بین بردن زمینه وقوع جرم گفت:خانواده‌ها با تربیت صحیح فرزندان و توجه به روحیات و فعالیت‌های فردی و اجتماعی فرزندان خود می‌توانند از افتادن جوانان و نوجوانان در ورطه هلاکت و نابودی جلوگیری كند.

گفتنی است در این دیدار یزدان بخش شریفی، رئیس آموزش و پرورش استان ایلام، با تقدیر از حضور فرمانده انتظامی استان، از پلیس به عنوان معلمان جامعه یاد کرد که در جهت تأمین امنیت مردم و دعوت مردم به سلامت و عزت گام بر می‌دارند.

وی انس و الفت بین قشر فرهنگی و پلیس را خوب ارزیابی و خاطر نشان کرد: خانواده آموزش و پرورش به جهت گستردگی و پوشش جمعیتی زیاد خود در راستای تأمین و حفظ و برقراری امنیت همواره تلاش دارد با کار فرهنگی زمینه ساز این مهم در کشور باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر