کد خبر: 53381 A

دهلران با داشتن سه یادمان شهدا، سابقه دفاع مقدس و وجود مناطق عملیاتی یكی از كریدورهای گردشگری دفاع مقدس در استان ایلام محسوب می شود.

بهزاد علیزاده فرماندار دهلران گفت: دهلران با داشتن سه یادمان شهدا، سابقه دفاع مقدس و وجود مناطق عملیاتی یكی از كریدورهای گردشگری دفاع مقدس در استان ایلام محسوب می شود.

به گزارش ایلنا وی از ثبت یادمان های شرهانی و فكه در ردیف آثار دفاع مقدس خبر داد و اظهار كرد: كار ثبت منطقه عملیاتی چیلات در ردیف آثار دفاع مقدس نیز در حال انجام است.

علیزاده با اشاره به وجود 10 بقعه متبركه در این شهرستان مرزی، ادامه داد: آثار تاریخی و گردشگری قلعه شیاخ، تپه علی كش، مجموعه چشمه های آبگرم، چشمه های قیر و غار خفاش از جاذبه های گردشگری منحصر بفرد این شهرستان است.

وی اضافه كرد: تاكنون بیش از 95 اثر تاریخی، فرهنگی و تفریحی این شهرستان در ردیف آثار ملی ثبت شده است.

فرماندار دهلران گفت: سال گذشته 300 هزار مهمان نوروزی از دهلران بازدید كردند كه 99 هزار نفر از این مهمانان در شهرستان اسكان داده شدند.

وی پیش بینی كرد: امسال بیش از 400 هزار مهمان نوروزی وارد این شهرستان مرزی شوند.

علیزاده از تشكیل كمیته های چهارگانه شامل امداد و نجات، اطلاع رسانی و اسكان و خدمات خبر داد و گفت: شش مكان در شهر دهلران و چهار مكان نیز در بخش ها برای اسكان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر