کد خبر: 49836 A

از مجموع 691 هزار و 309 هكتار گستره منابع طبیعی این شهرستان، 390 هزار هكتار مرتع، 140 هزار هكتار بیابان و 95 هزار هكتار نیز به جنگل های طبیعی اختصاص دارد.

غلام علیدادی معاون فرماندار دهلران اظهار كرد: از مجموع 691 هزار و 309 هكتار گستره منابع طبیعی این شهرستان، 390 هزار هكتار مرتع، 140 هزار هكتار بیابان و 95 هزار هكتار نیز به جنگل های طبیعی اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا وی افزود: در سال های گذشته باعنایت و توجه دولت در بحث بیابان زدایی و جنگل كاری در حوزه شهرستان اقدام های خوب و موثری انجام شده است.

معاون فرماندار دهلران به گستردگی بیابان در حوزه جنوب دهلران اشاره و تاكید كرد: باید با برنامه ریزی و جدیت موضوع بیابان زدایی در این حوزه دنبال شود.

علیدادی همچنین از ثبت 100 درصدی زمین های ملی به نام دولت در شهرستان خبر داد و بیان كرد: 82 پلاك ثبتی زمین های ملی با گستره 628 هزار و 380 هكتار در دهلران وجود دارد.

وی اضافه كرد: دهلران بیش از 33 درصد گستره منابع طبیعی و جنگلی استان را در خود جای داده است.

معاون فرماندار دهلران گفت: هفت میلیارد ریال امسال برای اجرای 25 طرح منابع طبیعی و آبخیز داری در این شهرستان هزینه می شود.

علیدادی اظهار كرد: این اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری، جنگل كاری، بهبود و اصلاح مراتع، بیابان زدایی و ایجاد كمربند حاشیه راه ها هزینه می شود.

وی افزود: اعتبار این طرح ها از محل منابع ملی، عمرانی استانی و حوادث تامین می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر