کد خبر: 49828 A

از ابتدای سال 91 تا كنون34 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران توسط این اداره کل تعلیق و باطل شد.

سرپرست اجرای استاندارد اداره کل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال 91 تا كنون34 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران توسط این اداره کل تعلیق و باطل شد.

به گزارش ایلنا مهناز همتی با اعلام این مطلب افزود: این واحدهای تولیدی شرایط لازم را برای تمدید پروانه استاندارد محصولات تولیدی خود مهیا نکرده اند و یا به دلایلی از جمله افت کیفیت تولیدات نسبت به استانداردهای ملی، عدم فعالیت آزمایشگاه های کنترل کیفیت و یا عدم وجود مدیر کنترل کیفیت تایید صلاحیت شده شرایط استفاده از پروانه را نداشته اند، لذا پروانه استاندارد آنها تعلیق و ابطال گردید.

وی عنوان کرد: تعلیق پروانه ها برای فرآورده های سنگدانه مورد مصرف در بتن، آجر، شیر پاستوریزه نیم چرب، لوله pvc، لوله پلی اتیلن، آرد، بتن آماده، تیرچه پیش ساخته، پنیر خامه ای، سیم قابل انعطاف، خیارشور، رب گوجه فرنگی، گاز اكسیژن طبی، نمك یددار تصفیه شده، كلوچه مغزدار و شیر استریلیزه انجام گرفت.

وی در پایان افزود: مقام معظم رهبری در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از مردم خواسته اند در هنگام مراجعه به بازار کالاهای ایرانی بخرند لذا این وظیفه استاندارد را بسیار سنگین تر کرده است تا با کنترل کیفیت بازار مصرف و عدم اجازه به ورود کالای بدون کیفیت ایرانی به مراکز عرضه، اعتماد مشتریان را جلب و زمینه تحقق این هدف متعالی را فراهم کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر