کد خبر: 32660 A

سامانه چاپ شناسنامه در دو سال گذشته در ایلام راه اندازی شده و این كار هم اكنون به صورت دست نویس انجام نمی شود.

ایلنا - ایلام: حیاتی فرماندار ایلام و بازدار مدیر كل جهاد كشاورزی استان به عنوان برادران سرداران شهید علی حیاتی و غلام بازدار حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، فرماندار دهلران گفت: شهدا ستارگان درخشان، سرمایه ها و ذخایر انقلاب اسلامی هستند و به بركت خون شهدا نام ایران و اسلام جاودانه شد.

بهزاد علیزاده افزود: رسالت آحاد جامعه پاسداری و حراست از آرمان ها، ارزش ها و دستاوردهایی است كه شهدا جان خود برای آن فدا كردند.

وی به حماسه نهم دی ماه اشاره كرد و افزود:حماسه نهم دی ماه نشان از ولایت مداری،بصیرت وموقع شناسی ملت ایران است.

علیزاده گفت: فتنه 88نیز با درایت رهبر معظم انقلاب وحضور با بصیرت مردم خنثی وفتنه گران رسوا شدند.

مدیر كل ثبت احوال استان ایلام نیز در این آیین گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از شهیدان از نیازهای امروز جامعه ماست.

علیرضا قبادی ادامه داد: آیین رونمایی از اسناد سجلی سرداران شهید در دهلران هشتمین رونمایی از گنجینه اسناد ثبت احوال استان است كه شامل مشاهیر و مفاخر علمی و شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس می شود.

وی افزود: سه سند سجلی شهدا شامل شهید داریوش رضایی نژاد و خردسال ترین بسیجی شهید علی جرایه در آبدانان و شهید امامی در ایوان تاكنون رونمایی شده است.

مدیركل ثبت احوال ایلام بیان كرد: چهارمین رونمایی از سرداران شهید دهلران شامل شهید علی حیاتی، شهید غلام بازدار و روحانی شهید علی مومنی است.

قباری گفت: سامانه چاپ شناسنامه در دو سال گذشته در ایلام راه اندازی شده و این كار هم اكنون به صورت دست نویس انجام نمی شود.

وی همچنین از راه اندازی آرشیو الكترونیكی اسناد سجلی در استان خبر داد و تاكید كرد: بیش از یك میلیون سند تاكنون اسكن و تصویربرداری شده است.

قبادی ایمنی و حفاظت از اسناد و هویت مردم را از مهمترین مزایای اجرای این طرح عنوان كرد.

فرماندار ایلام نیز دراین آئین گفت:امروز نیاز است حماسه ها ورشادتهای شهدا برای نسل جوان بازگو شود

ولی اله حیاتی افزود: امروز جنگ دشمن متوجه اعتقادات و دین ماست كه باید با هوشیاری در مقابل این توطئه ها ایستادگی كنیم و آگاهی نسل جوان از توطئه های دشمنان بسیار مهم و حائز اهمیت است.

حیاتی گفت: نهم دی ماه روز حضور با بصیرت مردم در دفاع از ولایت و انقلاب است و باید ابعاد نقشه فتنه گران در این روز برای مردم بیان شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر