کد خبر: 21432 A

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: ۷۸۰ زن سرپرست خانوار ساکن در مناطق روستایی و عشایری این استان بیمه شده اند.

ایلنا - ایلام: معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: ۷۸۰ زن سرپرست خانوار ساکن در مناطق روستایی و عشایری این استان بیمه شده اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا نسرین شهبازی افزود: کار بیمه این زنان از طریق صندوق بیمه روستایی و عشایری انجام گرفته است.

وی ادامه داد: طرح بیمه اجتماعی زنان روستایی و عشایری سال ۸۸ آغاز شده که در اجرای آن از طریق بهزیستی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط به دهیاری ها معرفی و اطلاعات آنها وارد سایت صندوق بیمه روستایی و عشایری شده و حق بیمه آنها به صورت متمرکز از طریق بهزیستی کشور واریز می شود.

وی حق بیمه پرداختی بابت هر نفر در این طرح را بر پایه توافق با سازمان بهزیستی کشور و صندوق مرکزی بیمه روستاییان ۸۱۰هزار ریال در سال عنوان کرد.

شهبازی گفت: ۳۰۰زن سرپرست خانوار مددجوی ساکن در مناطق روستایی استان نیز پشت نوبت برای بیمه بوده که برای جذب اعتبار از طریق بهزیستی کشور هماهنگی های لازم انجام گرفته و پس از معرفی این افراد به دهیاری ها و تشکیل پرونده و ثبت در سایت مربوطه پیش بینی می شود تا پایان سال این افراد نیز زیر پوشش بیمه قرار بگیرند.

او بیان کرد: پوشش بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار مناطق شهری نیز از سال گذشته آغاز که بخشی از آن از طریق دولت و محل قانون هدفمندی یارانه ها و بخش دیگر آن از محل اعتبارهای بهزیستی استان ها تامین خواهد شد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام سرانه پرداختی بابت بیمه این زنان را از سوی بهزیستی ۳۰۰هزار ریال در ماه عنوان کرد.
وی اضافه کرد: ۵۵۰ زن سرپرست خانوار ساکن در مناطق شهری تاکنون زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

شهبازی بیان کرد: زنان سرپرست خانوار ساکن در مناطق شهری، روستایی و عشایری که مشمول این بیمه ها می شوند باید دارای حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال بوده و همچنین به عنوان سرپرست خانوار مددجوی زیر پوشش بهزیستی نیز باشند.

او اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار که دارای شرایط لازم باشند اعم از ساکنان مناطق شهری و روستایی و عشایری می توانند برای تشکیل پرونده و استفاده از این بیمه به ادارات بهزیستی شهرستان ها مراجعه کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر