کد خبر: 21430 A

نشست مشترک مسئولان ایران و عراق با حضور مسئولان استانداری ایلام و واسط عراق و فرماندار مهران در مرز زرباطیه عراق برگزار شد.

ایلنا - ایلام: نشست مشترک مسئولان ایران و عراق با حضور مسئولان استانداری ایلام و واسط عراق و فرماندار مهران در مرز زرباطیه عراق برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا فرماندار مهران گفت: تسهیل در ورود و خروج کالا در مرز بین‌المللی مهران به عنوان محور نشست  مسئولان استانداری ایلام و واسط عراق مطرح شد.

عباس نصرالهی افزود: در این نشست مسئولان امر پیرامون صادرات کالا و مبادلات مرزی، اجرایی شدن مصوبات جلسات قبلی مسئولان دو کشور و موفقتنامه های طرفین، حذف برخی از محدودیت های مرزی و... بحث و تبادل نظر شد.

وی اضافه کرد: این نشست به منظور رفع محدودیت‌های مرزی در زمینه مبادلات مرزی، تجاری و تردد زوار ایرانی و عراقی برگزار شده است.

معاون برنامه ریزی استانداری ایلام نیز از آمادگی عراق برای توسعه همكاری با ایران خبر داد.

حشمت الله عسگری گفت: در این نشست مباحث مختلفی در خصوص توسعه مراودات تجاری دو کشور، خروج و ورود زائران و... مطرح شد كه همت كشور عراق در فعال كردن بیش از بیش این مرز حكایت دارد.

وی ادامه داد:ساماندهی مسافر از مباحث مطرح شده در این نشست بود كه با توجه به اینكه حجم مسافر در روزهای خاص زیاد است تصمیم بر این شد كه در ورودوخروج مسافر تسریع شود.

معاون برنامه ریزی استانداری ایلام خاطر نشان كرد: ورود و خروج كامیون نیز از دیگر مباحث این نشست بود كه با توجه به این اتفاق در خاك جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد اما طرف عراقی این مصوبه را اجرایی نكرده است از مقامات عراقی خواستیم در این مورد انعطاف بیشتری بدهند و اجازه ورود و خروج كامیون ایرانی به خاك عراق فراهم شود.

معاون استاندار واسط عراق نیز در این نشست گفت: عراق آماده توسعه فعالیت ها و همکاری با کشور دوست ایران اسلامی است.

صبیح لفته افزود: در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکرده و برای تحقق این موضوع برنامه ریزی شده است.

وی از جمهوری اسلامی ایران به واسطه ساخت پایانه و زیر ساخت مناسب مرز مهران قدردانی کرد و ادامه داد: از هزار و 200 کیلومتر مرز مشترک بین عراق و ایران، مرز بین المللی مهران یکی از امن ترین و مطمئن ترین مرز مشترک با کشور عراق است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر