کد خبر: 21418 A

فرماندار ایلام: خانواده شهدا و ایثارگران به عنوان ولی‌ نعمتان ما هستند و خدمت‌ رسانی به آن‌ ها یک وظیفه همگانی است.

ایلنا - ایلام: جلسه اجرای طرح سپاس وتکریم خانواده شهدا وایثارگران بنیاد شهید وامور ایثارگران با حضور روشنی رئیس سازمان بنیاد شهید وامور ایثارگران استان،مدیران،اعضاء وبه ریاست حیاتی فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا ابتدا حیاتی فرماندار با اشاره به نقش مهم خانواده های شاهد و ایثارگر، از آنها به عنوان پرچمداران اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت: خانواده شهدا و ایثارگران به عنوان ولی‌ نعمتان ما هستند و خدمت‌ رسانی به آن‌ ها یک وظیفه همگانی است.باید خود را خدمتگزاران ایثارگران بدانیم و در این راستا گام‌ های بلندتر و محکم ‌تری را برداریم.

وی در خصوص طرح سپاس گفت: باید در اجرای این طرح بستری محیا سازیم تا منویات مقام معظم رهبری در مورد احوال پرسی، خبرگیری و تلطیف نسبت به ایثارگران با توجه به راهبردهای کلان بنیاد شهید و امور ایثارگران و تحقق مفاد سند چشم انداز ده ساله بنیاد تحقق یابد.

وی اضافه کرد: در قالب این طرح اکیپ ‌هایی به بازدید ایثارگران رفته و مسایل مورد نظر را بررسی می کنند. در یک پروسه و فرآیند ارتباطی، درک متقابل یکی از اساسی‌ترین عنصر تشکیل دهنده آن فرایند ارتباطی بوده و این درک متقابل به وجود نمی‌آید مگر زمانی که بنیاد شهید و خانواده‌های شهدا و ایثارگران نسبت به همدیگر شناخت و معرفت داشته باشند.

وی افزود: برای اینکه بنیاد شهید بتواند این شناخت و معرفت را قوی‌تر کند طرحی را با عنوان طرح سپاس اجرا کرده است. ایشان در ادامه گفتند این طرح بیشتر به منظور سرکشی ودیدار با خانوادهای شهدا وایثارگران بصورت منظم وبرنامه ریزی شده است.

فرماندار اجرا ی طرح سپاس را وظیفه همه دستگاه ها دانست خواستار اجرای آن توسط دیگر دستگاهها با هماهنگی بنیاد شهید شد و عنوان داشت: مدیران دستگاهها در جلسات شورای اداری باید گزارشی از عملکرد خود در حوزه اجرای طرح سپاس ارائه نمایند.

در ادامه روشنی رئیس سازمان بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ضمن تشریح جزئیات اجرای طرح سپاس و با اشاره به اینکه این طرح جدید نبوده و به نوعی از زمان تشکیل بنیاد شهید وجود داشته گفت: دیدار از خانواده شهدا، دیدار از خانواده‌های جانبازان و آزادگان از دیر باز وجود داشته ولی این دیدار دو سال در قالب طرح سپاس با یک رویکرد جدید در حال اجرایی است که تمام تلاش ما برگزاری هر چه بهتر این طرح در سال جاری است.

وی اساس این طرح را مراجعه عوامل اجرایی بنیاد شهید به خانواده شهدا و ایثارگران دانست و عنوان کرد: در این طرح به جای اینکه خانواده شهدا و ایثارگران به بنیاد شهید مراجعه کنند عوامل اجرایی بنیاد به این خانواده‌ها مراجعه کرده و برای رفع مسائل و مشکلاتشان اقدام می‌کند.

روشنی رویکرد اصلی این طرح را رویکردی فرهنگی دانست و گفت: زمانی می توانیم به درجه عالی این طرح برسیم که مشکلات مادی معیشتی نداشته و فرزندان شاهد و ایثارگر دغدغه اشتغال را نداشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر