کد خبر: 19933 A

"غلام علیدادی" در نشست آسیب شناسی شیوه های تربیت خانوادگی در دهلران بیان کرد: تربیت فرزندان بر اساس مبانی و معیارهای اسلامی لازمه زندگی اجتماعی است.

ایلنا - ایلام: "غلام علیدادی" در نشست آسیب شناسی شیوه های تربیت خانوادگی در دهلران بیان کرد: تربیت فرزندان بر اساس مبانی و معیارهای اسلامی لازمه زندگی اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا وی به گسترش آسیب های اجتماعی و تربیتی اشاره و افزود: نقش خانواده، مدارس و دانشگاه ها در امر تربیت به عنوان نخستین نهاد اجتماعی که فرد با آنها سر و کار دارد بسیار مهم و حائز اهمیت است.

سرپرست فرمانداری دهلران تاکید کرد: تقویت باورهای دینی و از همه مهم تر ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر می تواند باعث پایه ریزی تربیت درست بر مبنای تعالیم اسلامی در جامعه می شود.

علیدادی اضافه کرد: توجه خانواده در امر تربیت فرزندان به الگوهای اسلامی و منطبق بر شرع مقدس، احادیث و قرآن باعث شکل گیری ساختار تربیتی درست در جامعه می شود.

وی گفت: خانواده در اسلام هسته اصلى جامعه است و محبوب ترین بنا در نزد خداوند، خانواده است و نقش این نهاد مهم اجتماعى در تربیت و جلوگیری از آسیب های تربیتی مهم و کلیدی است.

سرپرست فرمانداری دهلران همچنین به نقش منفی ماهواره در تخریب بنیان خانواده اشاره و اظهار کرد: این موضوع باید به دقت و ظرافت در امر تربیت مدنظر مربیان تربیتی باشد.

وی ادامه داد: ایجاد برنامه های کار آمد آموزشی با محتوای دین و زندگی می تواند به عنوان یک راهبرد مفید در تحکیم بنیان خانواده موثر باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر