کد خبر: 16506 A

سرپرست فرمانداری دهلران:

رسالت اعضای ستاد بحران در حوادث احتمالی با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

ایلنا – ایلام: سرپرست فرمانداری دهلران درنشست ستاد بحران دهلران گفت: رسالت اعضای ستاد بحران در حوادث احتمالی با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

به گزارش ایلنا علیدادی به نقش ستاد بحران شهرستان در شرایط اضطراری اشاره کرد و افزود: آمادگی اعضا و مدیریت بحران بر اساس امكانات و ظرفیت های موجود باید مد نظر ستاد بحران شهرستان باشد.

علیدادی گفت: ستاد بحران باید به موقع در محل حوادث حاضر و خسارات ناشی از حوادث احتمالی رادر اسرع وقت اعلام كند.

سرپرست فرمانداری دهلران با تاكید بر اطلاع رسانی درست توسط ستاد بحران به جامعه هدف گفت: هواشناسی باید اطلاعات را به روز و دقیق در اختیار ستاد بحران شهرستان جهت اتخاذ تدابیر لازم قرار دهد.

وی با اشاره به كوچ قشلاقی عشایر به شهرستان گفت: امور عشایر باید اطلاع رسانی لازم به عشایردرخصوص حوزه های آبگیر محل اسكان آنان بعمل آورد.

علیدادی برتشكیل ستاد بحران در بخشها تاكید كردوگفت: بخشداران ودهیاران در بخشها وروستاها اطلاع رسانی لازم در خصوص حوادث احتمالی به مردم داشته باشند.

وی درپایان گفت: ادارات راه وشهرسازی در شهر دهلران و بخش ها آمادگی لازم در خصوص نحوه اطلاع رسانی وپاكسازی تردد وسایط نقلیه در جاده های حوزه شهرستان در مواقع بحرانی مد نظر داشته باشند.

علیدادی بر شناسایی كانون های بحران تاكید كرد وگفت:مدیریت صحیح،بسیج امكانات واستفاده از ظرفیتهای موجود در مواقع بحرانی می تواند بسیار راهگشا باشد.

وی تاكید كرد: هواشناسی با هماهنگی استان موضوع ارسال پیامك از آب و هوای شهرستان به اعضای ستاد بحران در دستور كار داشته باشد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر