کد خبر: 100362 A

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دهلران:

مركز مین زدایی كشور علاوه بر فعالیت‌های ارتش و سپاه با توجه به مصوبه دولت از طریق شركت‌های پاكسازی در این مناطق شروع به پاكسازی كرده است.

ایلنا: معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دهلران یدالله حاتمی اظهار کرد: مرکز مین زدایی کشور علاوه بر فعالیت‌های ارتش و سپاه با توجه به مصوبه دولت از طریق شرکت‌های پاکسازی در این مناطق شروع به پاکسازی کرده است.

به گزارش ایلنا وی افزود: عملیات پاکسازی مناطق آلوده به مین این شهرستان در مراحل انتهایی بوده و اکنون ۱۱۷ هکتار تا پاکسازی کامل باقی مانده است.

معاون فرماندار دهلران بیان کرد: هشت درصد گستره این شهرستان در دوران جنگ تحمیلی به دلیل داشتن ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق در معرض آلودگی به مین و مواد منفجره قرار گرفت.

حاتمی یادآور شد: دولت در سال‌های گذشته به منظور جمع آوری مواد منفجره، تقویت اقتصاد مرزنشینان و احیای زمین‌های کشاورزی از وجود مین‌های منفجره برنامه‌های مختلفی را در شهرستان دهلران اجرا کرده است.

وی ادامه داد: ۱۷۰ هزار هکتار از زمین‌های آلوده به مواد منفجره در این شهرستان مرزی از سال ۸۴ تاکنون پاکسازی شده است. معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دهلران تاکید کرد: وجود آثار باقیمانده از مواد منفجره و انواع مین در این شهرستان هر ساله باعث کشته و زخمی شدن شماری از مردم این منطقه می‌شود که خوشبختانه این آمار در سال‌های اخیر کاهش چشمگیری یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر