کد خبر: 100357 A

همزمان با پنجمین روز از هفته دولت شش طرح عمرانی، اقتصادی، خدماتی، آموزشی و بهداشتی در بخش موسیان از توابع شهرستان دهلران به بهره‌برداری رسید.

ایلنا: همزمان با پنجمین روز از هفته دولت شش طرح عمرانی، اقتصادی، خدماتی، آموزشی و بهداشتی در بخش موسیان از توابع شهرستان دهلران به بهره برداری رسید.

فرماندار دهلران در آیین بهره برداری از این طرح‌ها اظهار کرد: طرح‌های بهره برداری شده شامل اجرای ۳۴ طرح آب و خاک، احداث مدرسه برکت در روستای ˈپتک اعرابˈ، طرح پروار بندی گوساله و خانه بهداشت روستای ˈابو قریبˈ است. علیزادهˈ افزود: ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای اجرای این طرح‌ها از محل اعتبارهای عمرانی استانی و تسهیلات بخش کشاورزی هزینه شده است.

وی سال ۹۱ را سالی استثنایی در حوزه کشاورزی دهلران برشمرد و تاکید کرد: طرح‌های بسیار تاثیرگذار و مهمی با توجه به ظرفیت کشاورزی شهرستان، نگاه مثبت کارگروه توسعه کشاورزی استان، عملکرد مثبت کار گروه شهرستانی و علاقه بهره برداران در این منطقه آغاز شده است.

فرماندار دهلران از برقی کردن ۷۰ درصد چاه‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد و یادآور شد: صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده بهینه از منابع آبی از مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح است.

علیزاده بیان کرد: پرداخت تسهیلات به این بخش باعث توسعه زیرساخت‌های کشاورزی در استان و شهرستان و رونق تولید و اشتغال می‌شود.

وی همچنین در آیین بهره برداری از مدرسه برکت روستای ˈپتک اعرابˈ به نقش آموزش در توسعه و پیشرفت اجتماعی اشاره و اضافه کرد: ایجاد فضاهای آموزشی و امکانات رفاهی از ابزارهای است که منجر به رشد علمی دانش آموزان خواهد شد.

فرماندار دهلران گفت: اعتبارهای اداره نوسازی مدارس این شهرستان امسال با ۲۰ درصد افزایش به ۱۰ میلیارد ریال رسیده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر