کد خبر: 100296 A

مسئول بسیج دانشجویی استان ایلام:

نقش مردم یا مردمی کردن اقتصاد این موضوع را به ما یادآوری می‌کند که هرگاه ما در هر کدام از عرصه‌های کشور مردم را در تکیه‌گاه و رأس کار قرار داده‌ایم موفق عمل کرده‌ایم.

ایلنا: مسئول بسیج دانشجویی استان ایلام گفت: مردمی کردن اقتصاد زمینه ساز حماسه اقتصادی است.

به گزارش ایلنا خدابنده احمدی اظهار داشت: ابزار‌هایی که برای خلق حماسه اقتصادی مورد نیاز است باید شناسایی شوند.

وی ادامه داد: نقش مردم یا مردمی کردن اقتصاد این موضوع را به ما یادآوری می‌کند که هرگاه ما در هر کدام از عرصه‌های کشور مردم را در تکیه‌گاه و رأس کار قرار داده‌ایم موفق عمل کرده‌ایم.

مسئول بسیج دانشجویی استان ایلام تصریح کرد: نقش مردم در همه عرصه‌های نظامی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و یا دوران دفاع مقدس از اهمیت بسیاری برخوردار است.

احمدی با بیان اینکه در عرصه سیاسی نیز اگر نیم نگاهی به فتنه ۸۸ داشته باشیم، برای برچیدن این موضوع و مصونیت نظام اسلامی شاهد حادثه ۹ دی بودیم و هرگاه مردم در صحنه‌ها حضور داشته باشند منجر به نتیجه دلخواه جامعه می‌شود.

وی افزود: برای تحقق حماسه اقتصادی باید از برنامه‌ها و ظرفیت‌های عمومی استفاده شود و علت اصلی عدم آن به نوعی پاشنه آشیل این مشکل تصدی بسیار بالای دولت بر اقتصاد کشور است که بخشی عمده‌ای از اقتصاد در اختیار دولت است و از توانی که مردم دارند استفاده نمی‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان ایلام با بیان اینکه ابزارهای زیادی برای نیل به حماسه اقتصادی مورد نیاز است افزود: توجه به مردمی کردن اقتصاد از همهٔ این ابزار‌ها مهم‌تر است.

احمدی اضافه کرد: بعضی دیگر از ابزارهای حماسه اقتصادی برای تکمیل این پازل حمایت از تولید ملی است که اگر این موضوع با همراهی و همکاری دولت و ملت اعمال شود می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را از جمله نرخ بالای بیکاری، رفع معظل اشتغال و کاهش وابستگی ارزی به بیگانگان را شاهد باشیم.

وی تأکید کرد: افزایش صادرات غیر نفتی و وابسته نبودن اقتصاد کشور به نفت به عنوان یک رویکرد باید در مدیران و دست اندرکاران به وجود آید.

مسئول بسیج دانشجویی استان ایلام خاطر نشان کرد: دشمنان در عرصه تحریمی پاشنه آشیل ما را در وابستگی به نفت دیده‌اند و بر این عقیده‌اند که اقتصاد ایران با این اوصاف آسیب پذیر است و برای برون رفت در این خصوص باید روی صادرات غیر نفتی تمرکز داشته باشیم تا این آسیب و تهدید به فرصت تبدیل شود.

احمدی ثبات نرخ ارز نیز را اطمینان خاطر دولت، سرمایه گذاران عنوان کرد که منجر به ارتقای مؤلفه‌های اقتصادی در کشور و استان می‌شود.

وی تأکید کرد: فرهنگ سازی در زمینه اقتصاد امری مهمی برای تحقق حماسه اقتصادی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر