کد خبر: 83041 A

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ:

این کلاهبردار با معرفی و جعل عنوان نماینده تعاونی واگذاری مسكن، مبالغ بالای 10میلیون تومان بابت واگذاری واحدهای تعاونی از هركدام از مالباختگان دریافت کرده است.

ایلنا: پیرو انتشار خبر دستگیری کلاهبردار و جاعل میلیونی درالبرز، قاضی پرونده به منظور شناسایی سایر مالباختگان دستور چاپ عکس متهم را در روزنامه کثیر الانتشار صادر کرد.

به گزارش ایلنا در کرج سرهنگ حسین کربلایی زاده فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت متعدد علیه فردی به نام«ح-خ» مبنی بر اینكه نامبرده با معرفی و جعل عنوان نماینده تعاونی واگذاری مسكن، مبالغ بالای 10میلیون تومان بابت واگذاری واحدهای تعاونی از هركدام از مالباختگان دریافت کرده است پیگیری موضوع در دستور كار ماموران پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت.

وی درادامه تشریح چگونگی شناسایی و دستگیری این متهم گفت: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد نامبرده در اردیبهشت ماه سال جاری نیز به اتهام کلاهبرداری دستگیر و پس از معرفی به دادسرا با قرار وثیقه آزاد شده بود. بنابراین ماموران برای رسیدن به سر نخی از متهم با مراجعه به آدرس اعلامی در پرونده قبلی دریافتند که آدرس مندرج وجود خارجی نداشته است.

کربلایی زاده افزود: با پیگیری‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی ماموران پلیس آگاهی در نهایت مخفیگاه نامبرده در شهر جدید هشتگرد شناسایی و پس از اطلاع و اطمینان از حضور متهم در منزل و محاصره کامل ساختمان، با هماهنگی مقام قضایی و رعایت جوانب احتیاط وارد منزل متهم شدند.

وی ادامه داد: متهم کلاهبردار به منظور تحت تاثیر قرار دادن ماموران اقدام به خودزنی می‌کند که با عکس‌العمل به موقع ماموران از ادامه عمل نامبرده ممانعت و پس از دستگیری به پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ منتقل و در بازجویی‌های ماموران به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از متقاضیان مسکن اعتراف کرده و طبق برآوردی که در این خصوص صورت گرفت مشخص شد که وجوه دریافتی از متقاضیان 400 میلیون تومان بوده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: تا كنون 34 نفر از مالباختگان كه با وعده واگذاری واحدهای تعاونی مسكن، فریب متهم را خورده‌اند شناسایی شده و به منظور شناسایی سایر مالباختگان احتمالی این پرونده دادیار شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب ساوجبلاغ نظر به اینكه اقامتگاه شاكیان پرونده اغلب در شهرهای مختلف است دستور چاپ تصویر متهم را در روزنامه‌های کثیر الانتشار صادر کرد.

کلاهبردا سابقه دار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر